A A A

FRITZ!Box 4060: nowy trójzakresowy router Wi-Fi 6 w sprzedaży

17 maja 2022, 17:00
Firma AVM, niemiecki producent urządzeń sieciowych, wprowadza na polski rynek FRITZ!Box 4060 - pierwszy trójpasmowy router bezprzewodowy z obsługą Wi-Fi 6. Dzięki obsłudze Wi-Fi 6, najnowszym technologiom w dziedzinie sieci mesh firmy AVM, trzem modułom radiowym i łącznie 12 antenom, można uzyskać sumaryczną przepływność danych Wi-Fi rzędu 6 Gbit/s.
FRITZ!Box 4060: nowy trójzakresowy router Wi-Fi 6 w sprzedaży

Najnowsza technologia

To wszechstronne urządzenie - i to z wielu względów. Przede wszystkim FRITZ!Box 4060 jest sprzętem zgodnym ze standardem Wi-Fi 6, który działa w trzech zakresach: 2x 2400 Mbit/s w paśmie 5 GHz oraz 1200 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz. Ponadto mamy również do dyspozycji DECT, możemy zatem podłączyć telefonię VoIP, obsługując przy tym nawet do sześciu telefonów bezprzewodowych. Z kolei DECT ULE wspiera urządzenia inteligentnego domu.

Jeśli chodzi o porty, to mamy do dyspozycji złącze 2,5 Gbit WAN oraz trzy gigabitowe porty LAN. Korzystając z portu USB 3.0, podłączymy do routera np. drukarkę lub dysk, tworząc tym samym w prosty sposób napęd sieciowy.

Tym, na co należy zwrócić uwagę, jest świetne oprogramowanie sterujące pracą urządzenia. Mamy tu do dyspozycji m.in. zaawansowane opcje kontroli rodzicielskiej, obsługę sieci VPN (router obsługuje do 12 tuneli IPSec), mamy również możliwość stworzenia sieci mesh i tym samym pokrycia zasięgiem sieci bezprzewodowej całego mieszkania. Sieć można rozbudować również repeaterem FRITZ!Repeater 6000.

FRITZ!Box 4060 - kluczowe informacje:
• Bezprzewodowy router z trzema interfejsami radiowymi, obsługujący topologię mesh, ze wsparciem standardu Wi-Fi 6
• Idealny do podłączenia modemów światłowodowych, kablowych lub DSL
• Trzy moduły radiowe, 4 x 4 Wi-Fi 6 z maks. 2,400 Mbit/s + 2,400 Mbit/s w paśmie 5 GHz i maks. 1,200 Mbit/s w zakresie 2.4 GHz
• Baza DECT dla nawet 6 telefonów bezprzewodowych i urządzeń inteligentnego domu Smart Home
• Wszechstronny Smart Home oparty na technologii DECT ULE/HAN
• 1 x 2,5 Gb/s WAN, 3 x gigabit LAN dla komputerów PC i urządzeń sieciowych
• 1 port USB 3.0 dla drukarek i dysków sieciowych (NAS)
• FRITZ!OS: kontrola rodzicielska, serwer multimedialny, dysk sieciowy FRITZ!NAS, dostęp do sieci bezprzewodowej dla gości, usługa MyFRITZ! i więcej
• Sugerowana cena: 268 euro
• Gwarancja producenta: 5 lat

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto