A A A

27-calowy monitor EIZO dla fanów fotografii

16 czerwca 2015, 14:30
EIZO wprowadza do sprzedaży nowy, 27-calowy monitor ColorEdge CS270 do systemów zarządzania kolorem, odpowiadający zróżnicowanym potrzebom i możliwościom finansowym zarówno fanów fotografii, jak i profesjonalnych grafików.
27-calowy monitor EIZO dla fanów fotografii

ColorEdge CS270 pomimo, że jest dedykowany dla osób ze skromniejszymi możliwościami finansowymi, wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie do jego sprzętowej kalibracji, o pełnej funkcjonalności, tak jak modele serii CX i CG. Oprogramowanie współpracuje z większością dostępnych na polskim rynku kalibratorów. Monitor objęty jest oczywiście 5-letnią gwarancją.

ColorEdge CS270 wyposażono w panel IPS (in-plane-switching) z szerokim gamutem kolorów. Ma on natywną rozdzielczość 2560 x 1440 i odwzorowuje 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Dzięki tak szerokiemu gamutowi obrazy w formacie RAW można przekonwertować do formatu Adobe RGB, a obrazy w formacie Adobe RGB będą miały żywe, naturalne kolory. Podświetlenie LED zmniejsza pobór mocy do zaledwie 34 W przy normalnym użytkowaniu, a technologia podświetlenia ekranu likwiduje migotanie obrazu, które często powoduje zmęczenie oczu.

ColorEdge CS270 posiada wejścia DisplayPort, HDMI oraz DVI. Wejście DisplayPort umożliwia dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze1 (ponad miliard kolorów jednocześnie) z 16-bitowej tabeli LUT. Oprócz tego CS270 może wyświetlać kolorowe obrazy 10-bitowe dzięki podłączeniu odpowiednich urządzeń Deep Color przez złącze HDMI.

Technologia DUE kompensuje nierównomierności obrazu często występujące na panelach LCD, zapewniając jednolite kolory i równy poziom jasności na całym ekranie. Ponadto DUE gwarantuje, że wyświetlany obraz pozostanie jednolity dla dowolnych wybranych przez użytkownika parametrów obrazu.

Do monitora dołączone jest autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 6, które oferuje różnorodne funkcje kalibracji. Osoby szukające prostego rozwiązania do kalibracji monitora mogą skorzystać z domyślnych ustawień przeznaczonych do fotografii, drukowania i projektowania stron WWW, natomiast bardziej doświadczeni użytkownicy mają możliwość wybrania własnych wartości dla jasności, krzywej gamma i punktu bieli, a także stworzenia profilu ICC. ColorNavigator 6 oferuje też zaawansowane funkcje takie, jak pomiar bieli papieru pozwalający osiągnąć lepszą zgodność kolorów między ekranem a wydrukiem oraz weryfikacja efektów kalibracji poprzez zatwierdzanie profili.

Oprogramowanie ColorNavigator 6 jest kompatybilne z szerokim zakresem urządzeń kalibracyjnych X-Rite, Datacolor i innych producentów2, a także z systemami operacyjnymi Macintosh, Windows i Linux (Red Hat 6.4). Aktualizacje programu ColorNavigator 6 są dostępne za darmo na stronie www.eizoglobal.com.

ColorEdge CS270 wyposażono w ergonomiczną stopkę z możliwością nachylenia 35° i obrotu 344° oraz trybem portretowym i regulacją wysokości 148 mm. Jest ona solidnie wykonana i ma dołączony uchwyt na kable, który pozwala je wygodnie schować i uniknąć bałaganu na biurku.

Monitor ColorEdge CS270 jest objęty 5-letnią gwarancją producenta, która dotyczy także panelu LCD3. To co najmniej dwa lata dłużej niż standardowy okres gwarancji dla większość monitorów na rynku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto