A A A

AMD zaprezentował niskonapięciowe platformy procesorowe

28 lutego 2020, 14:20
Nowe APU firmy ma najniższy współczynnik TDP spośród wszystkich dotychczasowych produktów koncernu.
AMD zaprezentował niskonapięciowe platformy procesorowe

AMD zapowiedział 4 nowe APU (platformy procesorowe) Ryzen z serii R1000. Najciekawszą konstrukcją jest niskonapięciowy układ z czipem R1102G z najniższym TDP (Thermal Design Power, maksymalna ilość ciepła wydzielanego w ciągu sekundy pracy procesora) w historii AMD, wynoszącym zaledwie 6W. Układ wyposażony jest w dwa rdzenie i dwa wątki o taktowaniu bazowym 1,2 GHz lub 2,6 GHz w trybie turbo.

Niskie TDP (z zakresu 8–10W) ma również wyposażony w 2 rdzenie i 4 wątki R1305G. Taktowanie bazowe wynosi 1,5 GHz lub 2,8 GHz dla trybu turbo. W pozostałych dwóch konstrukcjach wartość TDP jest na poziomie 12–25W. Obie mają po dwa rdzenie i cztery wątki, przy czym inne jest taktowanie bazowe: dla R1505G jest to od 2,4 GHz do 3,3 GHz w trybie turbo, a dla R1606G odpowiednio 2,6 GHz i 3,5 GHz.

Wszystkie układy wyposażono w 1 MB pamięci L2 oraz 4 MB pamięci L3. Na płytce znajdzie się też układ graficzny AMD Radeon Vega 3 w postaci 1-kanałowej (dla R1102G) lub 2-kanałowej. APU znajdą zastosowanie głównie w komputerach modułowych i mini PC. Jednym z pierwszych klientów zewnętrznych będzie firma Kontron.

fot. AMD


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto