A A A

Clubhouse z dźwiękiem przestrzennym

30 sierpnia 2021, 09:40
Aplikacja społecznościowa uruchomiła funkcję dźwięku przestrzennego, aby głosy brzmiały tak, jakby dochodziły z różnych kierunków.
Clubhouse z dźwiękiem przestrzennym

Rozmowy jak w realu

Clubhouse, czyli nowa sieć społecznościowa, która zdobywa coraz większą popularność, opiera się na rozmowach głosowych na żywo – wyłącznie w formacie audio, bez wideo, zdjęć czy tekstu. Twórcy narzędzia wprowadzili teraz możliwość przestrzennego pozycjonowania dźwięku, dzięki czemu rozmowy i wirtualne występy będą bardziej realistyczne. Przykładowo, w pokojach z występami komediowymi nowa technika wykryje głównego mówcę i umieści głos tej osoby „przed" użytkownikiem, a śmiech będzie brzmiał tak, jakby dochodził z lewej i prawej strony słuchacza. – To jak „surround sound", ale w Twoich własnych słuchawkach – czytamy na profilu Clubhouse na Twitterze..

Funkcja na razie dostępna jest w aplikacji Clubhouse dla iOS-a; wersja dla Androida ruszy później.

fot. Clubhouse


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto