A A A

Czy Sony Mobile zamknie mobilny biznes?

15 stycznia 2015, 09:30
Serwis Phone Arena twierdzi, że Sony Mobile może zrezygnować z produkcji smartfonów i tabletów.
Czy Sony Mobile zamknie mobilny biznes?

Sony Mobile Communications - dział zajmujący się wszystkim, co związane jest ze smartfonami - przynosi ogromne straty. Phone Arena donosi, że firma zakończyła ubiegły rok z prawie 2 mld dol. na minusie, za co w dużej mierze odpowiadał właśnie "mobile". Wiele wskazuje na to, że niezbyt dobrze radzi sobie również segment telewizorów.

Reuters sugeruje, że prezes Sony nie wyklucza żadnego scenariusza - nawet pozbycia się obu działów lub wejścia w ścisłą współpracę z innymi firmami.

Japończycy ewidentnie nie mogą się odnaleźć na rynku smartfonów. Urządzenia serii Xperia - szczególnie wyższe modele - prezentują się znakomicie i zbierają bardzo dobre recenzje. Nie to jednak przekłada się na ostateczne wyniki.

Już na początku marca tego roku poznamy nowy flagowy smartfon Sony - najprawdopodobniej Xperię Z4. Premiera będzie miała miejsca na targach MWC 2015 w Barcelonie.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto