A A A

Firefox ze zmienionym paskiem adresu

8 kwietnia 2020, 09:40
Fundacja Mozilla opublikowała 75. wydanie swojej przeglądarki WWW.
Firefox ze zmienionym paskiem adresu

Najważniejszą innowacją w najnowszej wersji przeglądarki Firefox jest przeprojektowany pasek adresu.

Autorzy browsera skoncentrowali się na ułatwieniu wyszukiwania haseł w sieci. Pasek adresu powiększa się po zaznaczeniu; większy jest także rozmiar wyświetlanej w nim czcionki. Użytkownik wpisujący frazę do wyszukania widzi także pogrubione słowa kluczowe, które najczęściej towarzyszą wpisywanej frazie. Po kliknięciu paska adresu pojawia się w nim również lista najczęściej odwiedzanych stron WWW.

Z punktu widzenia użytkowników Linuksa istotny jest fakt, że najnowszy Firefox pojawił się w postaci pakietu Flatpak.

 

Bez przestojów w produkcji

Zespół odpowiedzialny za Firefoksa informuje ponadto, że pomimo epidemii koronawirusa nie zamierza zmieniać harmonogramu kolejnych wydań przeglądarki, tak jak stało się to w przypadku Chrome'a i Edge'a.

Prace nad nowymi edycjami mają przebiegać normalnie, a programiści koncentrują się obecnie na usuwaniu błędów związanych z obsługą połączeń wideo i innych narzędzi potrzebnych w czasie, gdy ludzie muszą ograniczać bezpośrednie kontakty.

fot. Mozilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto