A A A

Gigabitowe mosty sieciowe Ruckus

13 lipca 2015, 07:40
Firma Ruckus Wireless, Inc. zapowiedziała wprowadzenie Ruckus ZoneFlex P300 bridge system, pierwszego w branży, dalekozasięgowego, gigabitowego, systemu zewnętrznych mostów sieciowych Smart WiFi.
Gigabitowe mosty sieciowe Ruckus

Dysponujące jednymi z najlżejszych i najbardziej zwartych obudów w branży, urządzenia z serii ZoneFlex P300 obsługują pojemność RF do 867 Mbps. Są idealnym rozwiązaniem dla łatwego rozszerzania usług szerokopasmowych, usług typu backhaul w sieciach drobnokomórkowych czy oferowania szerokopasmowego, szybkiego dostępu w lokalizacjach, gdzie zapewnienie dostępu do linii kablowych jest ograniczone lub po prostu zbyt drogie. Szkoły, hotele, magazyny itp. mogą wykorzystać system mostów ZoneFlex P300 i zaoszczędzić na usługach szerokopasmowych dziesiątki tysięcy dolarów rocznie.

Inteligentne mosty dostarczają wysoce pojemne, gigabitowe, szerokopasmowe Wi-Fi

System ZoneFlex P300 został przygotowany szczególnie dla środowisk o wysokim zagęszczeniu urządzeń klienckich, takich jak kampusy szkolne, parki biznesowe, centra magazynowe i miejskie oraz inne zewnętrzne lokalizacje, w których kluczowy jest szybki, wydajny dostęp szerokopasmowy. Każdy mostek ZoneFlex P300 posiada specjalnie zaprojektowany system podwójnie spolaryzowanych anten kierunkowych 5GHz, który zapewnia zysk nawet do 14 dBi. Ten nowy dwustrumieniowy (2x2:1) system 802.11ac oferuje wbudowane anteny wysokiego zysku (HGA) wraz z możliwością podłączenia anten zewnętrznych celem zwiększenia zasięgu i zapewnienia wysoce niezawodnego rozwiązania.

Łączące sygnał zebrany z podwójnej polaryzacji (pozioma i pionowa) i elementów kierunkowej anteny wysokiego zysku, mosty ZoneFlex P300 zostały stworzone, aby zoptymalizować stosunek sygnału do szumu, w rezultacie oferując bardziej stabilne połączenie i osiągając najwyższą możliwą wydajność połączenia między dwoma punktami. System ZoneFlex P300 zapewnia 30 stopniowe pokrycie z jednego mostu z wbudowanymi antenami lub 360 stopniowe pokrycie z antenami zewnętrznymi. Dodatkowo, ZoneFLex P300 wyposażony został w dedykowany sniffer, preskanujący sieć i zapewniając wysoką dostępność w ruchu Wi-Fi..

Simple Better Wireless Bridging

Z wymiarami 18x15x8,6 cm i wagą jedynie 2,5 kg, każdy Ruckus ZoneFlex wybrany jako root może obsługiwać do dziesięciu węzłów. Każde połączenie wykorzystuje szyfrowanie AES, z możliwością wsparcia dla wielu sieci VLAN.

Automatyczne parowanie i łatwe namierzanie zapewnia szybką i prostą instalację, zmniejszając czas pracy instalatorów. Dzięki lekkiemu designowi i elastycznym sposobom montażu, ZoneFlex P300 ułatwia „celowanie" anten dzięki opartemu o system LED oprogramowaniu. Obudowa posiada certyfikat IP-67 i została specjalnie wzmocniona do użytku w ciężkich warunkach środowiskowych. Mosty P300 mogą działać w temperaturach od -40 do 65 stopni Celsjusza.

Ceny i dostępność

Mosty ZoneFlex P300 są już dostępne na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej (MSRP) 1195 dolarów za jedną sztukę, lub 2395 dolarów za parę. Urządzenia znaleźć można u autoryzowanych partnerów programu Ruckus BiG DOG.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto