A A A

Gigabitowy adapter Powerline ZyXEL PLA5405 1200 Mbps

28 stycznia 2015, 10:00
Gigabitowy adapter ZyXEL PLA5405 bazuje na najnowszym standardzie HomePlug AV2 i umożliwia transmisję danych z prędkością do 1200 Mbps. Urządzenie, wykorzystując istniejące kable elektryczne, umożliwia szybki dostęp do infrastruktury sieciowej w całym domu, natychmiast po wpięciu adaptera do sprawnego gniazdka elektrycznego.
Gigabitowy adapter Powerline ZyXEL PLA5405 1200 Mbps

Ponieważ standard HomePlug AV wykorzystywał tylko jeden przewód elektryczny, w adapterze PLA5405 zastosowano najnowszy standard HomePlug AV2 MIMO, który wykorzystuje kilka linii istniejącej domowej sieci elektrycznej. Dzięki temu adapter umożliwia dwa razy szybsze przesyłanie pakietów danych od istniejących na rynku modeli Powerline 600Mbps.

HomePlug AV2 - szybsza transmisja danych w multimedialnym domu

Wraz z obsługą zaawansowanej technologii HomePlug AV2, ZyXEL PLA5405 dostarcza użytkownikom wysoką prędkość transmisji (do 1200Mbps) oraz zapewnia kompatybilność wsteczną z urządzeniami pracującymi w standardach HomePlug AV i IEEE 1901. Nowa funkcjonalność MIMO (Multiple Input Multiple Output), zawarta w technologii HomePlug AV2, oznacza lepszy zasięg i większą przepustowość. PLA5405 zwiększa zasięg połączeń do 80%, wykorzystując wszystkie trzy przewody elektryczne - przewód fazowy, przewód neutralny i uziemienie. Urządzenie może zamienić cały dom w multimedialne środowisko sieciowe, co czyni go ciekawym wyborem dla użytkowników, chcących oglądać telewizję HD i korzystać ze strumieni multimedialnych w każdym pokoju.

Instalacja bez kabli

Adapter oferuje prędkość połączeń do 1200 Mbps, dzięki temu przyśpiesza działanie aplikacji sieciowych, telewizji HD, przesyłanie strumieni HD i granie w sieci. Użytkownicy z łatwością mogą odtwarzać wiele strumieni HD, a nawet filmy 3D w każdym pokoju. ZyXEL PLA5405 tworzy sieć, wykorzystując istniejące okablowanie domowej infrastruktury elektrycznej i z łatwością umożliwia dostęp do internetu w całym domu, poprzez proste wpięcie adapterów do gniazdka elektrycznego. Nie ma potrzeby wiercenia otworów w ścianach i instalowania nowych kabli sieciowych. Urządzenia nie wymagają też konfiguracji. Aby utworzyć super szybką, bezpieczną i niezawodną sieć wystarczy podłączyć komputer do adaptera PLA5405 i wpiąć do gniazdka.

Łatwa konfiguracja zabezpieczeń

Dane przesyłane przez ZyXEL PLA5405 zabezpieczone są 128-bitowym szyfrowaniem Advanced Encryption Security (AES), oferując bezpieczne połączenia z internetem. Mechanizm szyfrowania można uruchomić poprzez proste wciśnięcie przycisku, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych konfiguracji czy instalowania dodatkowego oprogramowania.

QoS dla większej jakości strumieni multimedialnych

Zaawansowana funkcja jakości usług (QoS) zwiększa jakość przesyłanych strumieni multimedialnych w usługach typu „triple-play", poprzez nadawanie priorytetów dla multimedialnych strumieni HD, szybkiego dostępu do internetu i połączeń VoIP.

Zdalne zarządzanie przez TR-069

Poprzez obsługę standardu TR-069, ZyXEL PLA5405 umożliwia operatorom zdalne zarządzanie i konfigurację urządzeń bez konieczności interwencji u klienta. Co więcej, jest to rozwiązanie, które oferuje wdrożenie typu 'plug-and-play', co ułatwia instalację i jednocześnie redukuje koszty związane z obsługą.

Cena i dostępność

Cena zestawu twin pack PLA5405 sugerowana przez producenta dla użytkownika końcowego to około 337 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto