A A A

HP oferuje użytkownikom Galaxy S4 nowe rozwiązanie druku mobilnego

22 marca 2013, 11:23
HP oferuje użytkownikom Galaxy S4 nowe rozwiązanie druku mobilnego

Firma HP przedstawiła nowe rozwiązanie do druku mobilnego dostępne w wybranych urządzeniach firmy Samsung. Aplikacja umożliwia użytkownikom łatwe i bezpośrednie drukowanie na ponad 180 modelach drukarek HP, w tym drukarkach atramentowych i urządzeniach z serii HP LaserJet.

Nowe rozwiązanie HP i firmy Samsung różni się od innych aplikacji do druku mobilnego dostępnych obecnie na rynku. Nie wymaga ono dostosowywania konfiguracji, narzędzi, sterowników ani konfiguracji sieci w telefonie, dzięki czemu drukowanie mobilne jest wygodne i bezproblemowe. Ponadto jest jednym z niewielu rozwiązań zapewniających dostęp do zaawansowanych ustawień i opcji drukarki, w tym możliwości druku dwustronnego i w kolorze oraz wyboru orientacji strony czy rodzaju papieru.

Nowa funkcja druku mobilnego będzie obsługiwana przez smartfony Samsung Galaxy S4. Pod koniec tego roku zostanie również udostępniona w postaci uaktualnienia do oprogramowania wbudowanego do smartfonów Samsung Galaxy S III i Note II, które dzięki temu także będą umożliwiać drukowanie bezprzewodowe.

Użytkownicy mogą teraz drukować na dwa sposoby: automatycznie podłączając swoje urządzenie mobilne firmy Samsung i drukarkę HP do tej samej sieci lokalnej przez sieć Wi-Fi lub korzystając z technologii HP do bezpośredniego druku bezprzewodowego.

Aplikacja dostępna na urządzeniach firmy Samsung to najnowsze rozwiązanie wchodzące w skład oferty HP do druku mobilnego, do której należy także technologia HP ePrint.

Rozwiązanie uruchamia się w trzech prostych krokach: najpierw należy wybrać dokument, zdjęcie lub stronę internetową, następnie wybrać drukarkę (w sieci Wi-Fi lub bezpośrednio) i na koniec nacisnąć przycisk drukowania. Aplikacja oferuje również dodatkowe, wygodne opcje drukowania ― użytkownik może określić liczbę kopii, format i rodzaj papieru oraz orientację strony, a także tryb druku w kolorze i druku dwustronnego. Może również sprawdzić stan realizacji zadania.

Dostępność

Rozwiązanie umożliwia druk na ponad 180 modelach drukarek HP, w tym drukarkach atramentowych i urządzeniach z serii HP LaserJet.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto