A A A

Indie pozwalają handlować kryptowalutami

5 marca 2020, 11:05
Sąd Najwyższy Indii uchylił zakaz handlu kryptowalutami wydany przez krajowy bank centralny.
Indie pozwalają handlować kryptowalutami

Sąd Najwyższy Indii orzekł, że w kraju dozwolony jest handel kryptowalutami.

W kwietniu 2018 r. bank centralny Indii (Bank Rezerw Indii, RBI) wydał zakaz handlu kryptowalutami, który uniemożliwił bankom komercyjnym oraz innym instytucjom finansowym świadczenie usług związanych z walutami wirtualnymi.

Przedstawiciele RBI twierdzili, że zakaz taki jest niezbędny, ponieważ blokuje możliwość powstania równoległej, konkurencyjnej dla rupii waluty. Utrzymywali również, że bitcoiny albo podobne cyfrowe środki płatnicze nie mogą być traktowane jako prawdziwe pieniądze, ponieważ nie są wykonane z metalu ani nie mają żadnej innej postaci fizycznej, a ich wartość nie jest gwarantowana przez państwo.

Rozporządzenie banku centralnego wywołało panikę wśród krajowych startupów zajmujących się obrotem kryptowalutami; większość z nich musiała zakończyć działalność.

Sąd Najwyższy uchylił wydany przed dwoma laty zakaz, argumentując, że Indie powinny wzorować się na większości krajów, które nie tylko zezwalają na handel kryptowalutami, ale czasami decydują się nawet utworzyć ich oficjalne, państwowe odmiany.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto