A A A

Inteligentne lustra podbijają świat

9 grudnia 2019, 11:15
Można z nich korzystać jak z komputerów – na lustrzanej tafli przeczytać newsy czy przejrzeć Facebooka. A wkrótce również obsługiwać za pomocą asystenta głosowego.
Inteligentne lustra podbijają świat

Moda na wyposażenie mieszkania zgodnie z modelem „inteligentnego domu" staje się coraz popularniejsza. W ślad za nią podążają producenci, którzy zgodnie z tymi założeniami projektują coraz więcej elementów wystroju oraz funkcjonalnych części mieszkania. Do grupy urządzeń domowych w wersji smart dołączyły inteligentne lustra, które docelowo mają działać we współpracy z asystentami głosowymi.

Już teraz w wielu sklepach spotkać można przymierzalnie wyposażone w lustra, dzięki którym możemy – niczym w grze komputerowej – nakładać na siebie kolejne części garderoby. Tego typu lustra wyposażone w systemy operacyjne pozwalające na korzystanie z nich jak z komputerów coraz częściej pojawiają się również w domach. Zazwyczaj są to urządzenia, w których w specjalnej kieszonce umieszcza się iPada, można więc powiedzieć, że działają jako nakładka na gadżet Apple'a.

Firma Electric Mirror opracowała lustro, które bazuje na takiej właśnie inteligentnej technologii – jest wyposażone we własny komputer i obsługiwane za pomocą aplikacji na smartfona. Nie tylko pomoże nam ono dobrać strój na dany dzień, ale również – w trakcie przeglądania – wyświetli na tafli wiadomości czy pozwoli przejrzeć Facebooka.

Przyszłością inteligentnych luster są zintegrowani z nimi asystenci głosowi, pozwalający na całkowicie bezdotykową obsługę urządzenia. Podczas targów CES 2019 w Las Vegas firma Capstone Connected House zaprezentowała urządzenie Smart Mirror, które można obsługiwać za pomocą panelu dotykowego oraz asystenta głosowego, a pod jego taflą znajduje się system operacyjny Google.

fot. Capstone Connected House


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto