A A A

Każdy telefon będzie twoim komputerem

30 kwietnia 2015, 10:00
Microsoft chce, aby komputery, tablety i smartfony kontrolował jeden system operacyjny - Windows 10. Umożliwi to narzędzie o nazwie Continuum, które przełączy Windowsa w tryb desktopowy lub tabletowy w zależności np. od podłączonych akcesoriów.
Każdy telefon będzie twoim komputerem

To nie koniec niespodzianek, ponieważ Microsoft poszedł o krok dalej i przygotował coś dla posiadaczy smartfonów z Windowsem 10, czyli Continuum for Phones. To dzięki niemu z telefonu skorzystamy niczym z komputera.

Wyobraźcie sobie sytuację, w której musicie przygotować prezentację lub edytować dokument, ale pod ręką znajduje się przypadkowy komputer pozbawiony konkretnych dla was danych czy aplikacji. Nic straconego. Po połączeniu kablem HDMI smartfona i komputera z Windowsem, na ekranie tego drugiego - w miejscu menu start - pojawi się ekran główny naszego telefonu. Z tego miejsca można uruchomić dowolną aplikację w trybie desktopowym i korzystać z niej przy pomocy myszki i klawiatury.

W ten sposób niejako obsługujemy telefon przy pomocy akcesoriów stricte komputerowych lub - jak powiedział Belfiore - zamieniamy telefon w komputer. Jest to możliwe dzięki wspomnianemu Continuum for Phones oraz ujednoliconym aplikacjom, które zarówno w wersji desktopowej jak i smartfonowej działają w oparciu o ten sam kod. Oznacza to ogromne możliwości szczególnie w zastosowaniach biznesowych lub w edukacji.

Podobnego rozwiązania nie znajdziemy u konkurencji, co oznacza, że Microsoft ogromnie się stara, aby ujednolicić swoje oprogramowanie i uczynić je maksymalnie użytecznym.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
frasag
frasag
30 kwietnia 2015, 10:47
Pomysł jest SUPER. Czas pokaże jak będzie z jego realizacją.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto