A A A

LG Music Flow Wi-Fi - audio dla kinomanów

30 grudnia 2014, 13:00
Na targach CES 2015 LG zaprezentuje nowy system audio LG Music Flow Wi-Fi przeznaczony dla miłośników muzyki i filmów.
LG Music Flow Wi-Fi  - audio dla kinomanów

W skład nowego lineup'u wchodzą m.in. pierwszy zasilany akumulatorowo głośnik Wi-Fi (model H4 Portable/NP8350), soundbary (model HS7/LAS750M oraz HS9/LAS950M) a także odtwarzacz 3D Blu-ray będący w stanie dostarczać sygnał do głośników przez sieć Wi-Fi. Cały system jest w pełni kompatybilny z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Android oraz iOS.

Dla pełnej wygody użytkownika, każdy z głośników LG Music Flow może działać samodzielnie lub być połączony z innymi elementami za pomocą sieci Wi-Fi wykorzystując technologie Advanced Wireless Network oraz Dual Band Wi-Fi (2.4/5GHz).

W przeciwieństwie do głośników i systemów opartych na technologii Bluetooth - LG Music Flow działa również nieprzerwanie nawet gdy na urządzenie odtwarzające (np. smartfon lub tablet) przychodzi połączenie telefoniczne. Dodatkowo, jeśli biblioteka muzyczna użytkownika nie jest zbyt bogata - może on skorzystać z takich serwisów jak Spotify, Deezer, Napster czy TuneIn.

H4 to pierwszy bezprzewodowy głośnik firmy LG - stworzony dla uzyskania większej mobilności i łatwego przenoszenia w miejsce, w którym aktualnie jest potrzebny. Wchodzące w skład zestawu soundbary z kolei, dostarczają najwyższej jakości wrażeń dźwiękowych.

Za pomocą trybu Home Cinema, użytkownik może połączyć dwa bezprzewodowe głośniki typu H4/NP8350 i wykorzystać je do stworzenia systemu surround z niezależnym prawym i lewym kanałem. Każdy głośnik, może dodatkowo być skonfigurowany w zależności od jego położenia i odległości od odbiorcy. Dodając do zestawu soundbar oraz odtwarzacz 3D Blu-ray otrzymujemy w ten sposób kino domowe, które jest w stanie odtwarzać muzykę oraz filmy z płyt CD/DVD/BD oraz pamięci USB.

Kolejną nową funkcjonalnościa zestawu LG jest Auto Music Play, który znacznie ułatwi przełączanie odtwarzanej muzyki ze smartfona na zestaw domowy i odwrotnie. Muzyka z telefonu automatycznie zostanie przesłana do LG Music Flow w momencie, gdy użytkownik znajdzie się w zasięgu swojej sieci Wi-Fi. Tym samym, będąc poza domem, może słuchać ulubionych utworów na słuchawkach a wchodząc do mieszkania, system automatycznie wykryje telefon i przełączy odtwarzane audio bezpośrednio na zestaw bez dodatkowych czynności ze strony użytkownika.

LG Music Flow jest połączony z LG HomeChatTM, inteligentnym systemem który odzwierciedla indywidualne podejście do interakcji użytkownik - urządzenie. Dzięki HomeChat użytkownicy mogą za pomocą popularnej aplikacji „Line" komunikować się za pomocą chatu z LG Music Flow wydając proste komendy jak „odtwarzaj playlistę impreza" lub „wyłącz muzykę po godzinie". Co więcej, użytkownicy mogą skorzystać również z łatwego parowania systemu z urządzeniem mobilnym za pomocą technologii NFC.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto