A A A

Live Gamer Portable - urządzenie do strumieniowania obrazu z gier

1 lipca 2013, 08:12
Live Gamer Portable - urządzenie do strumieniowania obrazu z gier

Live Gamer Portable - kompaktowe urządzenie do strumieniowania i przechwytywania obrazu z gier, jest już oficjalnie dostępne w Polsce.

LGP to mieszczące się w dłoni urządzenie z łącznością USB, które pozwoli nagrywać i strumieniować rozgrywkę zarówno z PC i konsol. To narzędzie skierowane do graczy posiada intuicyjny interfejs, sprzętową kompresję obrazu oraz zapewnia łączność z platformami gamingowymi. AVerMedia Live Gamer Portable to pierwsze na rynku rozwiązanie oferujące taką mobilność przy jednoczesnym zachowaniu zaawansowanej funkcjonalności. LGP jest już dostępne w popularnych sklepach internetowych.

Live Gamer Portable, mimo swoich kompaktowych rozmiarów, wspiera wejściowy sygnał wideo w jakości 1080p@60. Złącza HDMI i component oraz wsparcie szerokiej gamy rozdzielczości pozwala na łatwą współpracę z rozmaitymi platformami: komputerami stacjonarnymi, laptopami, Xbox 360, PlayStation 3, czy Wii U. Co więcej, wbudowana funkcja sprzętowej kompresji H.264 gwarantuje mniejsze zaangażowanie CPU w proces nagrywania, tym samym zapewniając lepsze doświadczenia z gry oraz płynny obraz.

Urządzenie waży zaledwie 107g, czyli mniej niż większość współczesnych smartfonów. Dzięki niewielkim rozmiarom i bezpośredniemu zasilaniu przez kabel USB, Live Gamer Portable nie sprawia problemów podczas używania w trasie czy na imprezie. To właśnie dla graczy chcących dokumentować swoje osiągnięcia nawet w czasie wyjazdów, firma AVerMedia wprowadziła tryb PC-free, dzięki któremu nowa nagrywarka zapisuje obraz z konsol w jakości 1080p prosto na kartę SD, bez konieczności podłączenia do PC.

Wyposażony w autorskie oprogramowanie RECentral, Live Gamer Portable umożliwia wyjątkowo przejrzystą konfigurację wszystkich funkcji niezbędnych podczas strumieniowania. Urządzenie umożliwia przesyłanie obrazu wraz z komentarzem na żywo do platform takich, jak TwitchTV czy Ustream. Live Gamer Portable jest też kompatybilny z XSplit Broadcaster, dzięki czemu zapaleni gracze będą mogli wykorzystać bardziej zaawansowane funkcje. Wbudowany przycisk Hot Button oraz wskaźniki statusu LED pozwolą na łatwą obsługę, nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto