A A A

Measy RC9 - pilot dla każdego pokolenia

28 maja 2013, 13:12
Measy RC9  - pilot dla każdego pokolenia

Measy RC9 to myszka, która do działania nie potrzebuje płaskiej powierzchni. Dzięki zastosowaniu żyroskopu, pozwala sterować kursorem w powietrzu. Ponadto, prosta konstrukcja sprawia, że nawet osoby starsze mogą za jej pomocą przekonać się do korzystania z dobrodziejstw Smart TV.

Aktywacja trybu myszki następuje po naciśnięciu przycisku z logiem Androida. Ten sam przycisk dezaktywuje mysz, co powinno przydać się np. podczas seansu filmowego, kiedy każdy przypadkowy ruch kursora nie jest pożądany.

Na stosunkowo niewielkiej powierzchni modelu RC9 (zaledwie 12 cm długości na 3 cm szerokości i tylko 1 cm grubości) znalazło się miejsce dla lewego i prawego klawisza myszy oraz, dodatkowo, czterech przycisków kierunkowych wraz z przyciskiem „OK”, których można użyć m.in. do przewijania filmów.

Urządzenie komunikuje się z odbiornikiem bezprzewodowo. Dzięki zastosowaniu pasma 2,4 GHz, zasięg roboczy wynosi aż 30 metrów. Wbudowana bateria litowo-jonowa jest ładowana z portu USB, a jedno ładowanie ma wystarczyć nawet na miesiąc ciągłej pracy.

W przypadku dużych ekranów, a zatem we współpracy ze wszystkimi Smart TV, myszka ta powinna pozwolić na płynne i precyzyjne nawigowanie. Głównie z uwagi na fakt, iż działa w trzech wymiarach i nie jest ograniczona żadną płaską powierzchnią.

Measy RC9 jest objęta 24-miesięczną gwarancją producenta. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 89 PLN brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto