A A A

Najgroźniejszy trojan w historii Androida

5 lutego 2013, 12:27
Najgroźniejszy trojan w historii Androida

Eksperci z firmy Kaspersky poinformowali o istnieniu groźnego oprogramowania atakującego system Android - złośliwy trojan nie tylko atakuje naszego smartfona lub tablet, ale także przenosi się z urządzenia mobilnego na komputer po podłączeniu za pomocą kabla USB.

Sprytny trojan maskuje się jako aplikacja wykorzystywana do czyszczenia pamięci RAM w systemie operacyjnym Android. W rzeczywistości jednak groźna aplikacja zbiera informacje o naszym urządzeniu, wysyła nasze SMS-y, kontakty, zdjęcia oraz inne informacje osobom trzecim. Potrafi nawet przesłać całą zawartość karty SG oraz zacząć nagrywać nasze rozmowy, aby potem również przesłać je niepowołanym osobom. Dodatkowo, szkodliwe oprogramowanie trafi na nasz komputer, jeśli tylko podłączymy telefon do urządzenia z systemem Windows.

Jak twierdzą eksperci z Kasperskiego, androidowy trojan należy do jednego z najbardziej zaawansowanych tego typu zagrożeń w historii mobilnych wirusów. Dodatkowo, potrafi on zarazić dwa urządzenia - bardzo niespotykana taktyka. Nazwa tego groźnego programu to Superclean. Trojan ma także "bliźniaka" o nazwie Droid Celaner. Na szczęście oba programy zostały już usunięte z Google Play.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto