A A A

Nielegalne oprogramowanie w jednej z krakowskich firm

3 lipca 2013, 10:06
Nielegalne oprogramowanie w jednej z krakowskich firm

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ujawnili nielegalne oprogramowanie w jednej z krakowskich firm. Wstępnie oszacowano szkody poniesione przez producentów oprogramowania na 30-40 tys. zł.

26 czerwca 2013 roku policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie realizując własne materiały operacyjne dokonali przeszukania pomieszczeń należących do jednej z krakowskich firm, ujawniając nielegalne oprogramowanie zainstalowane na poszczególnych stanowiskach komputerowych. Firma ta posługiwała się nielegalnym oprogramowaniem w postaci programów Microsoft Windows Office, pakietów Adobe oraz programami graficznymi typu Corel. Do analizy zabezpieczono 4 twarde dyski.

Bartłomiej Witucki, koordynator BSA komentuje: „Szkody poniesione przez producentów oprogramowania zostaną dopiero dokładnie oszacowane przez biegłych, jednak każdorazowo firmy decydujące się na łamanie prawa i korzystanie z pirackiego oprogramowania powinny liczyć się z sankcjami w postaci odpowiedzialności prawnej oraz finansowej. W 2012 r. polscy przedsiębiorcy korzystający z nielegalnego oprogramowania zapłacili 1,3 mln złotych. Najwyższe odszkodowanie w 2012 r. opiewało na kwotę ponad 225 tys. złotych.”

Źródła:

• Komenda Miejska Policji w Krakowie:

• BSA

Foto: stock.xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto