A A A

Nowe tryby w aplikacji Zegar Google dla wszystkich

12 sierpnia 2020, 15:00
Aplikacja pozwoli wszystkim użytkownikom Androida cieszyć się opcjami alarmowymi ze smartfona Google Pixel.
Nowe tryby w aplikacji Zegar Google dla wszystkich

Tryby z Pixela

Jedne z najciekawszych opcji w smartfonach Google Pixel, czyli "Bedtime Mode" i "Sunrise Alarm" teraz będą możliwe do uruchomienia na wszystkich urządzeniach z systemem Android. Stanie się tak za pośrednictwem apki Zegar, do której te funkcje trybu nocnego oraz alarmu o wschodzie słońca są implementowane.

 

Pora na dobranoc

W czerwcu tego roku Google uruchomił zakładkę "Pora snu", która umożliwia określenie czasu, po którym telefon przejdzie w tryb uśpienia – wygasi ekran i wyciszy wszystkie powiadomienia. Na początku opcja zarezerwowana była wyłącznie dla posiadaczy smartfonów Google Pixel. Już wtedy firma obiecała, że za jakiś czas funkcje te pojawią się także na innych urządzeniach z systemem Android.

Ten moment właśnie nadszedł, w aplikacji Zegar Google'a pojawiły się już opcje ustawienia trybu nocnego oraz alarmu o wschodzie słońca.

 

Wstawaj, szkoda dnia

Tryb "Alarm wschodu słońca" do tej pory działał yłącznie dla posiadaczy smartfonów Pixel. W tym trybie smartfon wykorzystuje światło aby delikatnie budzić użytkownika stopniowo zwiększającym się natężeniem jasności wyświetlacza. Ta funkcja była bardzo chwalona przez osoby, które miały okazję ją przetestować. Teraz taka pobudka trafi do każdego, kto posiada urządzenie z systemem Android i zdecyduje się ją uruchomić.

 

Ustaw sobie Zegar

Aby rozpocząć korzystanie z nowych funkcji, po prostu otwórz aplikację Zegar Google – pamiętaj, że pełne wdrożenie funkcji na wszystkich telefonach z Androidem może zająć trochę czasu i nie u każdego pokaże się ona w tym samym czasie – i poszukaj karty "Tryb snu" u dołu. Tutaj możesz ustawić, kiedy zwykle chodzisz spać i kiedy chcesz się obudzić.

Po ustaleniu harmonogramu możesz dostosować dodatkowe funkcje trybu snu, takie jak przełączanie skali szarości na niektórych telefonach, włączanie alarmu o wschodzie słońca i ustawianie rutyny Asystenta Google do samoczynnej aktywacji rano.

Lub, jeśli zachowujesz bardziej nieregularny harmonogram spania, aplikacja Cyfrowa równowaga (na obsługiwanych telefonach) może zamiast tego uruchamiać tryb snu, gdy zaczniesz ładować telefon na noc. Jednak bez dostosowanego harmonogramu pominiesz integrację z alarmem (tryb wschodu słońca) i Asystentem Google.

fot. Wikimedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto