A A A

PhysX i APEX w konsoli Sony PlayStation4

8 marca 2013, 08:28
PhysX i APEX w konsoli Sony PlayStation4

Firma NVIDIA ogłosiła dzisiaj wsparcie dla konsoli Sony PlayStation 4 poprzez popularne pakiety programistyczne (SDK) NVIDIA PhysX oraz NVIDIA APEX.

Twórcy gier stosują technologie PhysX i APEX do detekcji zderzeń oraz symulacji postaci, ubrań, płynów, cząstek i innych elementów w szerokiej gamie platform w tym komputerach PC, konsolach stacjonarnych i przenośnych oraz urządzeniach mobilnych.

Technologia NVIDIA PhysX jest najbardziej rozpowszechnionym silnikiem fizyki wykorzystywanym do projektowania realistycznych efektów realizowanych w czasie rzeczywistym w grach komputerowych. Środowisko programistyczne PhysX oddaje twórcom pełną kontrolę nad ostatecznym wyglądem ich gier.

Przenosząc tworzenie treści w środowisku PhysX na wyższy poziom, technologia NVIDIA APEX pozwala artystom na tworzenie skomplikowanych środowisk fizycznych. Mogą oni zwiększyć ilość i jakość obiektów mogących ulec zniszczeniu, zaprojektować mgłę i inne efekty cząsteczkowe będące integralną częścią rozgrywki oraz stworzyć realistycznie wyglądającą odzież reagującą na ruchy postaci, a to wszystko w celu osiągnięcia większego realizmu w swoich grach.

- Dzięki wsparciu technologii PhysX i APEX dla PlayStation 4, klienci mogą oczekiwać lepszych gier -, powiedział Mike Skolones, menedżer produktu odpowiedzialny za technologię PhysX w firmie NVIDIA.

Technologie NVIDIA PhysX i APEX zaprojektowano tak, aby współpracowały z różnymi architekturami procesorów centralnych. Mogą być akcelerowane przez dowolną kartę graficzną NVIDIA z serii GeForce 8 lub nowszą, wyposażoną w architekturę CUDA.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto