A A A

Prawdopodobnie poznaliśmy wydajność Snapdragona 875

2 listopada 2020, 13:20
Zapowiada się na duży skok wydajności względem poprzednika.
Prawdopodobnie poznaliśmy wydajność Snapdragona 875

Nadzieja smartfonów

Do oficjalnej prezentacji Snapdragona 875 pozostało jeszcze kilka tygodni – wykonany w 5-nanometrowej litografii procesor ma zostać pokazany w grudniu. Prawdopodobnie już teraz jednak poznaliśmy jego wyniki w popularnym benchmarku AnTuTu.

 

Nagły wzrost wydajności

W bazie aplikacji odkryto tajemnicze CPU kryjące się pod nazwą kodową Lahaina, zwracające uwagę głównie bardzo dobrym wynikiem w teście (im więcej punktów tym lepiej). Eksperci od przecieków są przekonani, że oceniona na 847867 punktów jednostka to właśnie Snapdragon 875. Jeżeli informacje się potwierdzą, układ będzie aż o 1/4 szybszy od Snapdragona 865, który uzyskał 629245 punktów.

 

Zdystansowana konkurencja

Nowy chip zdystansuje więc nie tylko poprzednika (to największy krok do przodu w konstrukcjach Qualcomma od bardzo dawna), ale też bezpośrednich konkurentów w postaci Kirina 900 czy Exynosa 1080. Oba modele zdobywają w testach około 700 tysięcy punktów i zostały przygotowane pod kątem rywalizacji ze Snapdragonem 865.

Pierwszych smartfonów bazujących na nowym układzie możemy spodziewać się w 2021 roku.

fot. Qualcomm


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto