A A A

Problemy z aktualizacją Windows 10

26 listopada 2019, 08:10
Microsoft blokuje aktualizacje Windows użytkownikom niektórych programów antywirusowych oraz sterowników firmy Qualcomm.
Problemy z aktualizacją Windows 10

Microsoft poinformował, że użytkownicy niektórych wersji programów Avast Antivirus oraz AVG Antivirus nie mogą dokonać aktualizacji systemu Windows.

Problem dotyczy komputerów, na których wciąż działają starsze wydania wymienionych aplikacji (wersje 19.5.4444.567 oraz wcześniejsze). Kłopoty z aktualizacją Windows zgłaszano już od sierpnia, jednak dopiero teraz Microsoft przyznał, że zestawy poprawek systemowych numer 1903 i 1909 są blokowane w przypadku wykrycia przestarzałych edycji programów antywirusowych.

Aby dokonać instalacji Windows 10 w wersjach 1903 lub 1909, niezbędne jest zainstalowanie nowych wydań oprogramowania firmy Avast. Całą procedurę opisano na stronach pomocy technicznej aplikacji AVG Antivirus oraz Avast Antivirus.

Kłopoty z aktualizacją Windows 10 mają również użytkownicy, na których komputerach wykorzystywane są starsze sterowniki Wi-Fi firmy Qualcomm. W tym przypadku problemy dotyczą zestawów poprawek numer 1809, 1903 i 1909. Nowe edycje driverów powinny być co prawda instalowane automatycznie, ale jeśli się tak nie dzieje, Microsoft opisał sposób, w jaki można samodzielnie wykonać aktualizację sterowników.

fot. Avast


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto