A A A

Rodzina kart dźwiękowych Sound Blaster Z już w komplecie

28 stycznia 2013, 11:51
Rodzina kart dźwiękowych Sound Blaster Z już w komplecie

Minionej jesieni marka Creative ogłosiła poszerzenie swojej oferty o nową linię kart dźwiękowych. Jako pierwsza na polskich półkach sklepowych pojawiła się karta Sound Blaster Z – prezentując nowe rozwiązania i technologie, stanowiła przedsmak możliwości, których pełnię osiągnąć miały dwa kolejne modele z serii Z – Sound Blaster Zx oraz Sound Blaster ZxR. Już za kilka dni cała rodzina nowych kart dostępna będzie w sprzedaży.

Konstrukcja serii kart Sound Blaster Z opiera się na autorskiej technologii procesora dźwięku i głosu Sound Core3D – to on odpowiada za wydajność nowych kart. Procesor Sound Core3D zaprojektowany został tak, by harmonijnie współpracować z technologiami SBX Pro Studio i CrystalVoice, tworząc tym samym kompletną platformę audio. Wśród technologii SBX Pro Studio znalazły się rozwiązania odpowiedzialne m.in. za efekty przestrzennego dźwięku 3D, korekcję strat wysokich i niskich częstotliwości w wyniku kompresji czy inteligentne dozowanie wzmocnienia i tłumienia, pozwalające uniknąć gwałtownych zmian w poziomie głośności. Technologie CrystalVoice to z kolei rozwiązania poprawiające jakość dźwięku poprzez m.in. eliminację pogłosu i hałasów z otoczenia oraz wytwarzanie sfery akustycznej, w obrębie której mikrofony przechwytują dźwięk i przekazują go do odbiorcy.

Karta Sound Blaster Zx zamknięta została w czerwonej obudowie z kolorowym oświetleniem LED. Dostarcza ona dźwięku o wysokiej czystości – odstęp sygnału od szumu wynosi 116dB. Kolejne funkcje oferują wsparcie przejścia 192kHz do wyjścia analogowego, wzmacniacz słuchawek 600 Ohm, pozłacane złącze I/O oraz SB Speaker-Calibration, który kalibruje parametry głośnika w zależności od akustyki pomieszczenia, optymalizując jakość dźwięku. Najważniejszą różnicą między kartą Sound Blaster Zx a jej młodszą siostrą Sound Blaster Z, jest wygodny zewnętrzny moduł ACM – posiada on wbudowaną parę mikrofonów oraz złącza mikrofonowo-słuchawkowe. Z jego poziomu można komfortowo sterować głośnością dźwięku oraz źródłem jego emisji. Karta wzbogacona została również o systemy Dolby Digital Live oraz DTS Connect – zapewniają one przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla. Dzięki temu niezależnie od źródła, możliwe jest uzyskanie przestrzennego dźwięku wielokanałowego 5.1.

Najbardziej zaawansowanym członkiem rodziny kart Sound Blaster Z jest model ZxR. Wyposażony on został w studyjnej jakości komponenty, takie jak zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe (DACs), gwarantujące stosunek sygnału do szumu na poziomie 124dB. W zestawie oprócz podstawowej karty ZxR znalazła się również karta rozszerzająca DBPro, wyposażona w wyjście optyczne, dzięki któremu platforma zapewnia najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku. Profesjonalne przetworniki analogowo-cyfrowe (ADCs) umieszczone w karcie DBPro, zapewniają odstęp sygnału od szumu na poziomie 123dB z gniazdem RCA Aux-in i wejściem optycznym odpowiadającym za studyjną jakość nagrań. Podobnie, jak model Zx, tak i karta Sound Blaster ZxR posiada zewnętrzny moduł kontroli dźwięku z wbudowaną parą mikrofonów wielokierunkowych, wejściem/wyjściem mikrofonowo-słuchawkowym oraz pokrętłem pozwalającym na wygodną regulację natężenia dźwięku.

Karta Sound Blaster Zx dostępna jest już dostępna w sprzedaży w cenie 599 PLN.

Karta Sound Blaster ZxR dostępna będzie w sprzedaży w lutym, w cenie 999 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto