A A A

S3 Graphics Chrome 400 ULP

30 września 2008, 14:16
S3 Graphics Chrome 400 ULP

Firma S3 Graphics zapowiedziała wprowadzenie układów graficznych S3 Graphics Chrome 400 ULP (Ultra Low Power) wyróżniających się niskim poborem energii i przeznaczonych dla energooszczędnych komputerów przenośnych i urządzeń mobilnych. Nowoczesna architektura nowych układów S3, zapewniając obsługę wideo HD oraz DirectX 10.1., umożliwi skok technologiczny tanim przenośnym netbookom.

Cechą charakterystyczną urządzeń klasy ultramobile, czyli najmniejszych gabarytowo komputerów przenośnych, jest to, że producenci nie wbudowywali w nie wydajniejszych układów graficznych ze względu na konieczne w takich przypadkach stosowanie modułów chłodzących, które nie mieszczą się w małych obudowach netbooków. S3 Graphics ze swoimi układami Chrome 400 ULP chce zmienić ten stan rzeczy. Producent zapewnia, że nowy układ graficzny, przy poborze zaledwie 7 watów, nagrzewa się znacznie mniej niż układy konkurencyjnych firm, co pozwala na udany montaż także w niewielkich obudowach netbooków i minilaptopów. Nowy układ jest już dostarczany producentom komputerów. Wg źródłowych informacji chipy Chrome 400 ULP otrzymuje m.in. koncern Fujitsu.

Układy S3 Chrome 400 ULP są dostępne w trzech wersjach: Chrome 430 ULP, Chrome 435 ULP oraz najbardziej wydajnej i funkcjonalnej wersji Chrome 440 ULP. Oto spis najważniejszych cech nowych procesorów graficznych firmy S3 Graphics:

  • Obsługa Microsoft DirectX 10.1
  • Wbudowana technologia wideo ChromotionHD, która umożliwia sprzętowe wsparcie dekodowania strumieni wideo  we wszystkich wiodących obecnie standardach wideo, m.in. H.264, MPEG-2, MPEG-4, VC-1, WMV-HD, AVS i AVC. Moc obliczeniowa ma wystarczyć do odtwarzania filmów Blu-ray na mininotebookach z układami Chrome 440 ULP
  • Wbudowana technologia S3 Graphics PowerWise - rozwiązanie polegające na dynamicznym zarządzaniu wydajnością oraz poziomem zasilania w zależności od aktualnie wykonywanych przez procesor graficzny zadań.
Źródło: S3 Graphics, informacja prasowa

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto