A A A

Samsung EH5020 - telewizor do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

6 listopada 2012, 08:08
Samsung przedstawia nowy telewizor opracowany specjalnie na cyfryzację sygnału telewizyjnego w Polsce. Model EH5020 ma uproszczoną instalację oraz strojenie kanałów i nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń typu dekoder czy satelita.
Samsung EH5020 - telewizor do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

Samsung przedstawia nowy telewizor opracowany specjalnie na cyfryzację sygnału telewizyjnego w Polsce. Model EH5020 ma uproszczoną instalację oraz strojenie kanałów i nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń typu dekoder czy satelita.

Samsung przygotował specjalny model telewizora, który jest w pełni przystosowany do odbioru naziemnej, cyfrowej telewizji w Polsce. Model EH5020 został skonstruowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić jego montaż oraz instalację. Wystarczy go podłączyć do anteny telewizyjnej, a następnie skonfigurować w trzech krokach, aby od razu mieć dostęp do wszystkich kanałów nadawanych na tzw. multipleksach. Dzięki zmianie telewizora użytkownicy nie muszą się też martwić o kupno dodatkowego dekodera czy konieczność męczącego sterowania urządzeniem za pomocą dwóch pilotów.

Telewizor z serii EH5020 ma intuicyjne i proste w obsłudze menu w języku polskim. Cały proces konfiguracji nowego telewizora składa się tylko z trzech kroków. W pierwszym wystarczy jedynie potwierdzić predefiniowany język polski, w drugim uruchamiamy automatyczne strojenie telewizora, a w trzecim zatwierdzamy wybór wyszukanych kanałów. Kanały można ustawić w dowolnej kolejności. Użytkownicy, którzy zdecydują się na wymianę starego telewizora kineskopowego na nowy model Samsung EH5020, zyskają sporo przestrzeni, ponieważ telewizor o tym samym rozmiarze ekranu co obecnie posiadany ma grubość zaledwie kilku centymetrów zamiast kilkudziesięciu. Istnieje także możliwość powieszenia telewizora na ścianie dzięki łatwym w montażu, stabilnym uchwytom.

Kolejnym atutem wymiany starego kineskopowego telewizora na nowy jest oszczędność energii. Przeciętny pobór prądu przez klasyczny telewizor kineskopowy to 100W. Nowe telewizory Samsung EH5020 zużywają zaledwie 20W (model 32-calowy). Jest to aż pięciokrotne niższe zużycie energii niż w przypadku starszych odbiorników.

Telewizor Samsung EH5020 wykorzystuje technologię LED, co oznacza wyraźną poprawę jakości obrazu i dźwięku - w przypadku dekodera, satelity lub kablówki stopień poprawy ograniczony jest możliwościami starego odbiornika kineskopowego. Technologia LED jest również bardzo przyjazna dla oczu. Eliminuje nieprzyjemny efekt migotania znany z klasycznych telewizorów, dzięki czemu oczy praktycznie się nie męczą.

W sklepach model EH5020 dostępny jest w dwóch przekątnych ekranu - 32 i 40 cali. Nowe telewizory sprzedawane są na terenie całego kraju w specjalne oznaczonym opakowaniu z dużym, pomarańczowym napisem "MODEL OPRACOWANY SPECJALNIE NA CYFRYZACJĘ SYGNAŁU TV W POLSCE". Dodatkowo Samsung zapewnia każdemu użytkownikowi pełną, dwuletnią gwarancję.

Sugerowane ceny detaliczne:

- UE32EH5020 - 1649 zł,

- UE40EH5020- 2199 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto