A A A

Samsung zaprezentował SSD z czytnikiem linii papilarnych

10 stycznia 2020, 14:20
Samsung dorzucił kolejne zabezpieczenia do swoich przenośnych dysków SSD.
Samsung zaprezentował SSD z czytnikiem linii papilarnych

Oprócz 980 Pro, nowej serii superszybkich dysków SSD, Samsung zaprezentował podczas CES także serię urządzeń stworzonych z myślą o bezpieczeństwie danych użytkownika. Edycja T7 Touch to następca zeszłorocznego T5. Są to zewnętrzne dyski SSD, których najważniejszą funkcją jest możliwość zabezpieczenia danych użytkownika.

Nowa seria umożliwi zabezpieczanie nie tylko za pomocą hasła, ale też poprzez zakodowanie odcisku palca. Nośnik został bowiem wyposażony w czytnik linii papilarnych, umieszczony na obudowie. Dane są szyfrowane za pomocą 256-bitowego standardu kodowania AES, dzięki czemu dostęp do nich jest znacząco utrudniony.

Oprócz zabezpieczeń T7 Touch zapewnia też odczyt i zapis na poziomie 1 GB/s, a do komputera można go podłączyć za pośrednictwem złącza USB-C lub USB-A; sam dysk wyposażono w gniazdo USB-C. Nośnik jest przy tym bardzo lekki – waży zaledwie 58 gramów.

Ceny zaczynają się od 129 dolarów (ok. 500 zł) za wersję 500 GB, 229 dolarów (ok. 890 zł) za 1 TB i 399 dolarów (ok. 1540 zł) za 2 TB. Sprzęt dostaniemy w kolorze czarnym lub srebrnym.

fot. Samsung


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto