A A A

Samsung zarejestrował nową nazwę dla swoich wyświetlaczy

12 listopada 2019, 14:50
Wygląda na to, że ekran będzie ważnym elementem promocji Galaxy S11.
Samsung zarejestrował nową nazwę dla swoich wyświetlaczy

Samsung powoli szykuje się do premiery smartfona Galaxy S11. Najnowszy patent uzyskany przez firmę w koreańskim urzędzie patentowym sugeruje, że w nowym modelu ważną rolę ma odgrywać ulepszony wyświetlacz.

Dokładnych parametrów jeszcze nie znamy, najwyraźniej jednak wyświetlacz jest na tyle dobry, że Samsung z myślą o nim zarejestrował nową nazwę. Od tej pory ekrany montowane w telefonach firmy będą znane pod nazwą Samoled, która zastąpi dawnego Amoleda. Raczej trudno sobie wyobrazić, by nowa technologia oznaczała jeszcze większe zagęszczenie pikseli – dla modelu S10 wynosi ono aż 526 ppi. Najprawdopodobniej chodzi więc o większą częstotliwość odświeżania.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że Samsung nie planuje większych zmian w kolorystyce S11 i S11+. Do sprzedaży trafią modele czarny, szary i niebieski. Nieco inaczej będzie w przypadku S11e, który zamiast czarnego wariantu będzie miał różowy.

fot. Samsung


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto