A A A

Serwery firmy Asus zasilają superkomputer

7 stycznia 2013, 12:32
Serwery firmy Asus zasilają superkomputer

Serwery Asus ESC4000/FDR G2 HPC zasilają klaster SANAM HPC znajdujący się w Instytutucie Badań Zaawansowanych we Frankfurcie.

SANAM wspiera badania naukowe na poziomie państwowym. W listopadzie 2012 roku znalazł się na drugim miejscu listy wydajnych superkomputerów Green500. Z mocą obliczeniową rzędu 421,2 teraflopsów uplasował się na 52 miejscu listy TOP500 superkomputerów na świecie. SANAM wykorzystuje 210 węzłów obliczeniowych ASUS ESC4000/FDR G2, 420 podwójnych kart graficznych AMD FirePro S10000 oraz 420 8-rdzeniowych procesorów Intel Xeon E5-2650, co łącznie daje 38400 rdzeni.

- Udział w projekcie SANAM wraz z firmą Adtech Global to dla nas duże wyróżnienie i możliwość zaprezentowania wysokiej wydajności rozwiązań firmy ASUS w badaniach naukowych. Wnieśliśmy do projektu własną ekspertyzę badawczo-rozwojową i zobowiązaliśmy się dostarczyć skrojone na potrzeby projektu rozwiązania – powiedział Tom Lin, Kierownik działu serwerów, Asus.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto