A A A

Sprawdzą skuteczność technologii wykrywania dronów

26 sierpnia 2020, 08:10
Federalna Agencja ds. Lotnictwa (Federal Aviation Administration, FAA) przetestuje w tym roku technologie wykrywania dronów na lotniskach.
Sprawdzą skuteczność technologii wykrywania dronów

Niebezpieczne drony

FAA w ramach programu badawczego chce sprawdzić na kilku amerykańskich portach lotniczych co najmniej 10 systemów antydronowych. To kolejne działanie podejmowane przez tę agencję mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na lotniskach. FAA co miesiąc otrzymuje bowiem ponad 100 skarg, m.in. od pilotów, na zbyt blisko przelatujące drony. Incydenty z ich udziałem zgłaszały nawet duże linie lotnicze. Na przykład samolot Lufthansy prawie zderzył się z dronem przy lotnisku w Los Angeles.

 

Trwa nabór technologii

Projekt rozpocznie się jeszcze w tym roku w Centrum Technicznym FAA im. Williama J. Hughesa, które znajduje się tuż obok międzynarodowego lotniska Atlantic City w New Jersey. Kolejne lokalizacje nie zostały jeszcze ustalone. Trwa także nabór technologii, które zostaną poddane testom. Firmy zajmujące się ich rozwijaniem mogą zgłaszać się do Federalnej Agencji ds. Lotnictwa.

fot. JanBaby - Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto