A A A

Sześć firm standaryzuje swoją działalność w oparciu o platformę NVIDIA GRID

7 stycznia 2013, 11:52
Sześć firm standaryzuje swoją działalność w oparciu o platformę NVIDIA GRID

Firma NVIDIA poinformowała, że sześć wiodących firm świadczących usługi gier w chmurze planuje wykorzystać platformę NVIDIA GRID do zapewnienia tych usług dostawcom szerokopasmowego Internetu na całym świecie.

Platforma NVIDIA GRID umożliwia uzyskanie płynnego działania wysokiej jakości gier PC w dowolnym miejscu i na dowolnym ekranie – w tym na inteligentnych telewizorach, dowolnych pecetach, tabletach i smartfonach.

NVIDIA GRID to serwer, który umożliwia jednoczesne przesłanie 36-krotnie większej liczby strumieni z grami w jakości HD w porównaniu z systemami gier w chmurze pierwszej generacji, jednocześnie redukując opóźnienia w transmisji. Rozwiązanie jest całkowicie zintegrowane z procesorami graficznymi firmy NVIDIA, wyspecjalizowanym oprogramowaniem strumieniującym oraz technologią hipernadzorcy NVIDIA VGX, która umożliwia współdzielenie jednego procesora graficznego między wieloma użytkownikami.

Pierwszymi partnerami implementującymi platformę NVIDIA GRID są firmy Agawi (Stany Zjednoczone), Cloud Union (Chiny), Cyber Cloud Technologies (Chiny), G-cluster Global (Japonia), Playcast Media Systems (Izrael) oraz Ubitus (Tajwan).

Podczas tegorocznych targów CES firma NVIDIA zademonstruje działanie platformy NVIDIA GRID, strumieniując gry do inteligentnych telewizorów LG 55LA6900 w rozdzielczości 1080p. Wśród wielu wysokiej jakości tytułów zostanie zaprezentowana gra „Assassin's Creed III” firmy Ubisoft.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto