A A A

Telewizory BRAVIA z obsługą HDR

20 kwietnia 2015, 12:00
Sony poinformowało oficjalnie, że zaplanowana na lato aktualizacja sieciowa telewizorów 4K Ultra HD Sony BRAVIA z nowych serii X93C i X94C zapewni ich zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamiki).
Telewizory BRAVIA z obsługą HDR

HDR to zdobywający popularność format wideo, który pozwala wyświetlać szerszy zakres jasności i daje nowe możliwości reżyserom filmowym oraz innym twórcom treści. Materiały HDR pojawią się w tym roku w ofercie największych serwisów z materiałami wideo, takich jak Netflix czy Amazon Instant Video.

Unikatowe technologie Sony X-tended Dynamic Range PRO (X94C 75") i X-tended Dynamic Range (X93C 55" i 65") zwiększają maksymalną jasność diod LED i głębię czerni, w wyniku czego zapewniają widzom lepsze wrażenia.

Nowe telewizory 4K Ultra HD firmy Sony są wyposażone w zaawansowany procesor 4K Processor X1, który odpowiada za przetwarzanie obrazu wyświetlanego na ekranie 4K i za optymalizację materiałów niezależnie od ich rozdzielczości: 4K, HD, SD, a nawet filmów z internetu w niskiej rozdzielczości.

Dzięki Android TV użytkownicy telewizorów Sony mogą korzystać z najpopularniejszej na świecie platformy mobilnej i z łatwością uzyskać dostęp do materiałów ze swoich ulubionych aplikacji w serwisie Google Play. System wyszukiwania głosowego pozwala szybko znaleźć żądane treści - wystarczy w tym celu mówić do pilota One-Flick Remote lub współpracującego smartfona. Treści i rekomendacje prezentowane na głównym ekranie Android TV uwzględniają preferencje i zwyczaje użytkownika. Dzięki technologii Google Cast można z łatwością przesyłać filmy z internetu, zdjęcia i inne materiały ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora.

Serie X93C i X94C wchodzą w skład nowej, obejmującej 12 modeli gamy telewizorów 4K Ultra HD firmy Sony na 2015 rok. Można je już rezerwować za pośrednictwem witryny producenta, a ich sprzedaż rozpocznie się w maju. Telewizory z serii BRAVIA X93C są dostępne w wersjach z ekranem 55", 65" i 75". Model z serii X94C ma ekran 75".


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto