A A A

The Hoglet – mysz, która pomoże się skupić

17 września 2020, 19:20
Nazwa „hoglet” nie jest przypadkowa, mysz wygląda bowiem jak jeż: jej pokryta silikonem obudowa służy przede wszystkim stymulacji i utrzymaniu uwagi dzieci, które na skutek ADHD czy zespołu Aspergera nie mogą skoncentrować się podczas pracy przy komputerze.
The Hoglet – mysz, która pomoże się skupić

 

Geneza powstania

Parker Lynch, pomysłodawca The Hoglet, w dzieciństwie sam mierzył się z ADHD. Jego osobiste doświadczenia oraz konsultacje z chorymi wykazały, że prozaiczne rozwiązywanie zadań może być ogromnym wyzwaniem dla dzieci z zaburzeniami koncentracji. Projektowanie The Hoglet poprzedzone zostało pięcioma latami badań i testów, w szczególności na dzieciach z ADHD i ASD, oraz konsultacjami z naukowcami i terapeutami. Gdy rozpoczęła się pandemia, a nauczanie w dużej części przeniosło się przed ekrany komputerów, Lynch postanowił wreszcie sfinalizować prace nad myszką, która odpowiednio stymulując dłoń użytkownika korzystnie wpłynie na jego koncentrację. Tak powstał The Hoglet.

 

Jeż komputerowy

 

Mysz pokryto nieszkodliwym, przyjaznym dla dłoni silikonem o bardzo nieregularnej powierzchni z licznymi wypustkami. The Hoglet ukaże się w pięciu kolorach: różowym, fioletowym, niebieskim, pomarańczowym i zielonym. Producenci zadbali o najdrobniejsze szczegóły, choćby o przyciski, które klikają możliwie jak najciszej - głośny „klik" ma zły wpływ na pracę osób z Zespołem Aspergera. Mysz ma optyczny sensor, z komputerem łączy się bezprzewodowo (wykorzystując adapter USB) oraz kompatybilna jest z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi.

 

Dostępność

 

Zbiórka na Kickstarterze, która ma pomóc autorom projektu w wyprodukowaniu myszy, ruszyła pod koniec sierpnia i już osiągnięto niemal 100% wymaganej kwoty. Pierwsze Hoglety dla osób, które wpłaciły 35 USD lub więcej, dostarczone zostaną w grudniu 2020, a dystrybuowanie myszy na szeroką skalę przewidziane jest na styczeń 2021 roku.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto