A A A

Thunderbird: zmiana sposobu szyfrowania poczty

9 października 2019, 08:10
OpenPGP zastąpi wykorzystywany do tej pory dodatek Enigmail.
Thunderbird: zmiana sposobu szyfrowania poczty

Przedstawiciele Fundacji Mozilla poinformowali, że w przyszłej, 78. wersji Thunderbirda wbudowany będzie mechanizm cyfrowego podpisywania i szyfrowania wiadomości e-mailowych przy zastosowaniu standardu OpenPGP.

Opublikowanie Thunderbirda 78 planowane jest na lato przyszłego roku.

Aplikacja Thunderbird oferuje dwie metody szyfrowania wiadomości i cyfrowego podpisywania e-maili. Pierwszą z nich jest wbudowana w klienta pocztowego obsługa mechanizmu S/MIME (Secure/Multipurpose Internet Mail Extensions). Mozilla nie zamierza z niej rezygnować.

Drugi sposób zabezpieczania korespondencji polega na zastosowaniu zewnętrznego dodatku Enigmail wraz z oprogramowaniem GnuPG. Pozwala to skorzystać w Thunderbirdzie z technologii OpenPGP.

Ponieważ typy dodatków obsługiwanych przez Thunderbirda zmienią się wraz z opublikowaniem wersji numer 78, obecna gałąź oprogramowania – 68.x – będzie ostatnią, w której da się zastosować rozszerzenie Enigmail. Zakończenie obsługi obecnej linii Thunderbirda jest planowane na jesień przyszłego roku.

Thunderbird 78 pomoże użytkownikom Enigmaila przenieść wszystkie klucze i ustawienia zabezpieczeń. Mechanizm OpenPGP nie zostanie włączony automatycznie. Osoby, które wcześniej nie korzystały z szyfrowania poczty, będą musiały samodzielnie je uaktywnić.

fot. Mozilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto