A A A

TikTok może zostać zakazany w USA

9 lipca 2020, 15:30
Czy jedna z najpopularniejszych aplikacji padnie ofiarą wojny handlowej między Chinami a USA?
TikTok może zostać zakazany w USA

Aplikacja „skorzystała" na pandemii

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób zaczęło z niej korzystać intensywniej niż kiedykolwiek i nagrywało różnego rodzaju zabawne filmy oraz wyzwania. Wygląda jednak na to, że zabawa z tym narzędziem może zostać przerwana.

 

Chińskie aplikacje zakazane?

W rozmowie z Fox News sekretarz stanu USA Mike Pompeo ujawnił, że plany rządowego zakazu używania programów chińskich firm mogą objąć również popularnego TikToka.

W odpowiedzi na ten komentarz firma opublikowała oświadczenie, w którym zapewniła, że jest prowadzona przez amerykańskiego CEO oraz zatrudnia setki pracowników i kluczowych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa, produktów i polityki publicznej USA. Podkreślono także, że TikTok nigdy nie dostarczał danych użytkowników rządowi chińskiemu i że nie zrobiłby tego nawet na żądanie tamtejszych władz.

fot. Antonbe - Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto