A A A

Toshiba z serii W4, L4, L6 i L7 - nowa fala

22 marca 2013, 07:22
Toshiba podczas Toshiba World zaprezentowała telewizory z serii W4, L4, L6 i L7. Czym się charakteryzują?
Toshiba z serii W4, L4, L6 i L7 - nowa fala

Toshiba podczas Toshiba World zaprezentowała telewizory z serii W4, L4, L6 i L7. Czym się charakteryzują?

- Nasze nowe podejście do Smart TV to nie tylko podłączenie internetu do telewizora - mówi Matt McDowell, marketing director, Digital Products & Services Division w Toshiba Europe GmbH - "Naszym zamiarem było zebranie funkcji zoptymalizowanych dla użytkowników telewizji i wykorzystanie pełnych możliwości olbrzymich ilości danych i treści udostępnianych w chmurze."

Użytkownicy otrzymują rekomendacje treści i powiązane feedy sieci społecznościowych, które są dokładnie dostosowane do ich gustów i preferencji. Dzięki specjalnym algorytmom, usługa rekomendacji dynamicznie buduje odświeżaną na bieżąco listę treści, które będą dostępne w ciągu najbliższych siedmiu dni. Rozbudowana wyszukiwarka bada ulubione seriale, programy, filmy, programy sportowe i wiele innych treści dostępnych w podłączonym elektronicznym przewodniku po programach (EPG), usługach Video-on-Demand czy przechowywanych w innych urządzeniach w sieci domowej. Użytkownicy nie są już zależni na wyborze programów podyktowanym przez nadawców.

Poza inteligentnym i spersonalizowanym wyszukiwaniem, rekomendacjami, aplikacjami premium czy praktycznymi narzędziami, takimi jak np. prognoza pogody, Toshiba Cloud TV umożliwia również wygodną interakcję z treścią zapisanymi w pamięci urządzeń przenośnych. Serwis zawiera funkcje społecznościowe, od rodzinnego kalendarza po komunikator czy bieżący dostęp do tweetów na temat właśnie oglądanego programu czy innych, bardzo popularnych propozycji programowych.

Graficzny interfejs Toshiba Cloud TV został zaprojektowany tak, by użytkownicy łatwo odnaleźli się wśród oferowanych usług. Styl interfejsu użytkownika ma odzwierciedlać nowe podejście Toshiby. Pozwala na łatwy dostęp do kluczowych funkcji telewizora, takich jak otwarta przeglądarka internetowa, Intel WiDi, nagrania czy przypomnienia. Daje także dostęp do pamięci lokalnej, klucza USB czy urządzeń w sieci domowej, korzystających z DLNA. --- Razem z nowymi seriami W4, L4, L6 i L7, Toshiba kontynuuje dostarczanie użytkownikom szerokiego wyboru telewizorów pod kątem przekątnych ekranu, użytych materiałów, kolorów, technologii i rodzaju ekranu i funkcji dodatkowych. Co więcej, seria L7 pozwala na cieszenie się trójwymiarowym obrazem Full HD z technologią aktywnej migawki. Konwersja obrazu 2D do 3D pozwoli maksymalnie wykorzystać telewizor 3D, nawet jeśli oryginalny program czy film nagrany został w 2D.

Dodatkowo, wszystkie serie telewizorów Full HD (czy HD Ready w wypadku serii W4) łączą technologie poprawiające jakość obrazu - takie jak Active Motion & Resolution (AMR) 50, 100 i 200 zapewniające płynny obraz przy szybkich scenach akcji czy oglądaniu sportu. Wszystkie modele wyposażone są we wbudowany moduł Wi-Fi, są wyposażone w liczne złącza pozwalające na łatwą wymianę treści pomiędzy różnymi urządzeniami oraz dysponują funkcją nagrywania wideo bezpośrednio na klucz USB.

Serie telewizorów Toshiba W4, L4, L6 i L7 to charakterystyczny wygląd nowego designu Toshiba. Łatwo rozpoznawalny dzięki subtelnym elementom, takim jak okrągły, jarzący się wskaźnik trybu standby, zaokrąglone brzegi czy smukłe podstawki, zaakcentowany przez wąskie ramki design nowych linii z łatwością wpasuje się w każde wnętrze. Serie W4, L4 i L6 wyposażone będą w matową, czarną rankę podczas gdy seria L7 będzie dodatkowo dostępna w wersji błyszczącej. Serie L6 i L7 wykończone są dodatkowo subtelną, srebrną obwódką.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto