A A A

Trump triumfuje na giełdzie

24 stycznia 2022, 15:30
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.
Trump triumfuje na giełdzie

Duża zwyżka wartości akcji

Digital World Acquisition Corporation (DWAC), która w październiku podpisała umowę fuzji o wartości 875 milionów dolarów z Trump Media & Technology Group (TMTG), jest obecnie najlepiej wycenianą spółką specjalnego przeznaczenia (Special Purpose Acquisition Company, SPAC) w historii.

W momencie zamknięcia ubiegłego tygodnia akcje DWAC osiągnęły poziom 73,12 dolarów, co w porównaniu z 10 dolarami w początkowej ofercie publicznej spowodowało, że partner byłego prezydenta USA został wyceniony na rekordowe 13 miliardów dolarów.

Dzieje się tak pomimo braku oczekiwanej aplikacji społecznościowej i ryzyka regulacyjnego dotyczącego fuzji z firmą Trumpa. Duży wzrost jest jeszcze bardziej zauważalny na tle słabych wyników inny podmiotów tego typu.

 

Start Truth Social pod koniec lutego

Według AppStore'u nowa aplikacja Donalda Trumpa o nazwie Truth Social będzie gotowa do pobrania 21 lutego. Reuters podaje, że akcje założycielskie Digital World, należące między innymi do dyrektora generalnego Patricka Orlandy, warte na początku niecałe 12 milionów dolarów, osiągnęły obecnie wartość ponad 620 milionów dolarów.

Szacuje się, że powodem tak spektakularnego wzrostu cen są duże oczekiwania zwolenników Trumpa i inwestorów detalicznych związane z uruchomieniem aplikacji społecznościowej, a także rozczarowanie obecnym głównym lokatorem Białego Domu.

fot. Darren Halstead – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto