A A A

Usuń z Facebooka historię logowań do stron zewnętrznych

31 stycznia 2020, 10:15
Portal społecznościowy postanowił poważnie podejść do kwestii prywatności użytkowników.
Usuń z Facebooka historię logowań do stron zewnętrznych

Facebook dodał nową opcję, która zapewni większą ochronę prywatności – każdy użytkownik uzyska możliwość wyczyszczenia historii aktywności na zewnętrznych stronach internetowych.

Często strony internetowe umożliwiają użytkownikom logowanie się za pomocą danych dostępowych z Facebooka. Mechanizm ten jest ułatwieniem (np. gdy chcemy szybko zrobić zakupy bez zakładania nowego konta), ale też wiąże się z przekazaniem serwisowi danych, które później służą do personalizacji reklam. Nowy mechanizm ma umożliwić zablokowanie wysyłania Facebookowi informacji o logowaniu. Możliwe jest również wyczyszczenie zgromadzonych już danych.

To nie koniec zmian. Mark Zuckerberg w oficjalnym komunikacie podkreślił, że firma zdaje sobie sprawę z tego, że musi podjąć jeszcze wiele działań na rzecz ochrony prywatności użytkowników. Kolejnym krokiem będzie rozesłanie w najbliższych tygodniach około dwóch miliardów powiadomień z zachętą do zapoznania się z ustawieniami prywatności.

fot. edar – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto