A A A

WhatsApp dostarcza dziennie 100 miliardów wiadomości

30 października 2020, 13:40
Facebook chwali się rekordową popularnością swojego komunikatora.
WhatsApp dostarcza dziennie 100 miliardów wiadomości

Potęga komunikacji

W czwartkowej rozmowie z serwisem TechCrunch Mark Zuckerberg potwierdził informację, że za pośrednictwem WhatsAppa wysyłane jest dziennie 100 miliardów wiadomości. Zostało to potwierdzone również przez szefa platformy Willa Cathacarta we wpisie na Twitterze.

Tak duże liczby pokazują tylko, jak w ostatnim czasie wzrosło zapotrzebowanie na komunikatory. Jeszcze przed okresem izolacji społecznej takie liczby (100 miliardów wiadomości dziennie) były raczej zarezerwowane na specjalne okazje, takie jak Nowy Rok, kiedy wszyscy wysyłają sobie życzenia.

 

Czterokrotnie silniejszy

WhatsApp znacząco rozrósł się od 2016 roku. Wtedy aplikacja obsługiwała około 50 miliardów wiadomości dziennie, mając przy tym mniej niż 500 milionów użytkowników. Obecnie z komunikatora korzysta czterokrotnie więcej osób, a program najpopularniejszy jest w Indiach.

Wygląda na to, że WhatsApp nie musi specjalnie obawiać się konkurencji. Apple co prawda też chwali się rekordowymi, najlepszymi w historii usługi FaceTime'a wynikami. Firma unika jednak podawania konkretnych danych.

fot. Facebook


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto