A A A

Wzrosła sprzedaż smartfonów Samsunga

30 października 2020, 07:00
Firma odnotowała wzrost o 51 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r.
Wzrosła sprzedaż smartfonów Samsunga

Pandemia nie przeszkadza

Mimo pandemii zyski w branży urządzeń mobilnych w tym roku gwałtownie rosną. To sytuacja odwrotna do 2019 r. kiedy odnotowano spore spadki. Również Samsung nadrabia ubiegłoroczne straty. Firma przedstawiła wyniki za trzeci kwartał br. Wynika z nich, że sprzedaż wzrosła o 51 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ub. roku. Firma przypisuje swój dobry wynik tegorocznym nowościom. W sierpniu odbyła się premiera modelu Galaxy Note oraz składanego smartfona Galaxy Z Fold 2.

 

Sprzedają się nie tylko telefony

Samsung odnotował również wzrost w segmencie wyświetlaczy (które trafiły m.in. do serii iPhone'ów 12), oraz w segmencie układów pamięci. Zysk operacyjny wzrósł w sumie o 8,2 mld dolarów, co oznacza wzrost o 52 proc. w porównaniu do trzeciego kwartału 2019 r.

Wyniki za IV kwartał nie zapowiadają się jednak tak optymistyczne. Samsung spodziewa się spadków, wynikających z ostrej konkurencji w branży smartfonów oraz mniejszych zamówień na pamięć serwerową.

fot. StockSnap – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto