A A A

Zewnętrzne dyski o pojemności 3 TB

30 września 2008, 14:17
Zewnętrzne dyski o pojemności 3 TB

SimpleTech rozszerza linię zewnętrznych dysków Pro Drive i Duo Pro Drive, których pojemność sięgnie nawet 3 TB. Urządzenia są zgodne z interfejsami USB 2.0, FireWire 800, FireWire 400 oraz eSATA, dzięki któremu użytkownicy mogą przesyłać pliki z prędkością 3 Gb/s.

Dyski wyposażone w gniazdo blokady bezpieczeństwa świetnie się nadają do przechowywania kopii zapasowych. Są zgodne z komputerami klasy PC i Mac. Modele z serii Duo Pro mogą być skonfigurowane w trybie RAID 0 lub RAID 1. Funkcja Speed Mode używa obu dysków, aby zapewnić prędkości odczytu i zapisu sześć razy szybsze niż w standardzie USB 2.0. Z kolei, funkcja Copy Mode tworzy po dwie kopie każdego pliku w celu wykonania kopii zapasowej.

SimpleTech należy do firmy Fabrik, która zapewnia również backup online o pojemności 2 GB. Dyski są objęte 3-letnią gwarancją producenta. Sugerowana cena urządzenia o przestrzeni dyskowej 1,5 TB to około 420 dolarów, a dysku 2 TB wynosi 550 dolarów. Na razie nie podano ceny nośnika 3 TB.

Źródło: Electronista


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto