A A A

Sukces twojego bloga

PC Format 7/2013
22 000 unikalnych użytkowników miesięcznie, około 3500 komentarzy, ponad 1000 fanów na Facebooku to efekt zaledwie 9-miesięcznego istnienia bloga Jak oszczędzać pieniądze. Jego autor niemal z dnia na dzień stał się popularnym ekspertem w tej dziedzinie. Możesz osiągnąć podobny sukces. MICHAŁ SZAFRAŃSKI

Decyzję o założeniu bloga powinien poprzedzać wybór jego tematyki. Warto wybrać profil dość szeroki, który umożliwi poruszanie tematów z różnych obszarów. Jednocześnie temat powinien być na tyle precyzyjny i wyrazisty, by nowy czytelnik nie miał problemu ze zrozumieniem, czego dotyczy blog.

W przypadku bloga „Jak oszczędzać pieniądze” takim tematem przewodnim jest ograniczanie wydatków i rozsądne wydawanie pieniędzy.

Dobra treść

Nie ma dobrego bloga bez dobrych i wartościowych artykułów, które chcą czytać twoi czytelnicy. Jeśli zależy ci na popularności i rozpoznawalności bloga oraz zarabianiu na nim, to tworząc treści (czyli tzw. kontent) musisz pamiętać, że piszesz nie dla siebie, ale dla czytelników. To na ich potrzeby musisz odpowiadać i w ich oczekiwania musisz trafiać.

Jeśli będziesz pisać dobre teksty, lubiane przez czytelników, to oni staną się najlepszymi marketingowcami twojego bloga i bez zachęty będą informować swoich znajomych przez serwisy społecznościowe o twoich artykułach.

Im więcej energii włożysz w przygotowywanie dobrych artykułów, poprawnych merytorycznie i pisanych zgodnie z zasadami ortografii i gramatyki, a jednocześnie opowiadających interesujące historie, tym łatwiej będzie ci osiągnąć blogerski sukces.

Ty jako ekspert

Czy lepiej pisać anonimowo czy pod własnym nazwiskiem? Jeżeli posiadasz wiedzę i doświadczenie i chcesz tworzyć blog merytoryczny, poświęcony konkretnemu tematowi, to warto od początku uwiarygodnić go swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. W tym przypadku twoja historia może działać na korzyść i poprzez blog możesz budować swoją pozycję eksperta w danej dziedzinie. Tak właśnie działa autor bloga „Jak oszczędzać pieniądze”: na własnym przykładzie pokazuje, że wdrażając zasady oszczędzania, można dojść do konkretnego majątku.

Dzieląc się otwarcie tymi informacjami, autor buduje swoją wiarygodność i staje się rozpoznawalny. To, w zestawieniu ze znajomością tematu, powoduje, że uznawany jest za eksperta i zapraszany do udziału w programach telewizyjnych, audycjach radiowych oraz konferencjach i wykładach.

Ile kosztuje blog

Autor bloga http://jakoszczedzacpieniadze.pl zainwestował następujące kwoty w jego wygląd oraz funkcjonowanie:
 • Hosting = 415 zł na 2 lata
 • WordPress = 0 zł
 • Silnik szablonów Thesis = 164 USD = 572 zł
 • Skórka Marketers Delight 2 = 84 USD = 293 zł
 • Usługa mailingowa GetResponse = 482 zł na rok

Ocena:
Oceń:
Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
hansnclothes
6 lipca 2013, 10:32
Fajna ściema. Prowadzę bloga już 2 lata, więc trochę wiem. Użytkowników i fanów to sobie kupił podobnie jak ruch. Taki hosting rzeczywiście będzie drogi gdy wybierzesz sobie hosting SEO z adresami ip służącymi do nabijania statystyk wejść oraz kliknięć w reklamy. W normalnych warunkach taki blog może mieć góra 1000 użytkowników miesięcznie. Reszta to autosurf. Szkoda, że nie piszą państwo prawdy tylko takie głupoty dla osób, które pierwszy raz wkraczają do netu.
avatar
Mystic
9 czerwca 2013, 23:04
Plus za sposób ingerencji w podświadomość czytelnika, poszedłem specjalnie do Fresha kupić waszą gazetę, w sumie pierwszy raz od 2 lat. Po przeczytaniu raz jeszcze skomentuje :)
avatar
webnull
9 czerwca 2013, 22:53
Mystic napisał(a): Jestem osobą, która nie cierpi pisać komentarzy, jednakże czytając \"Ile kosztuję blog\" popadłem w atak śmiechu. Jego wyliczenie wyniosło 1762 zł na otwarcie bloga! Mam nadzieję iż nie myślicie iż jest to materiał zachęcający do stworzenia bloga?!. Sprostowanie: 1. Hosting + domena(nie wspomniane) - jesteśmy w stanie w pierwszym roku zapłacić za nie więcej niż 70 zł w dobrej kolokacji gdzie oczywiście nasz wordpress jest poprawnie zbudowany. np. Hekko.pl, linuxpl.com 2. Wordpress - 0zł 3. Nigdy nie spotkałem się z określeniem silnik szablonów, rozumiane jest to tutaj jako dostęp do szablonów premium? Tak czy siak, stworzenie przez freelancera szablonu wedle naszych upodobań będzie wynosić nie więcej niż 300-400zł (wordpress to tak naprawdę CSS,HTML plus drobne elementy graficzne oraz logo), w sieci istnieje tysiące darmowych szablonów na różnych licencjach, śmiało mogę powiedzieć że każdy znajdzie coś dla siebie. Serwisy ze zleceniami to np. zlecenia.przez.net czy oferia.pl Ps. z punktu widzenia developera to stworzenie szablonu, który jest użyty na stronie opisywanej tutaj wyniósł by około 200-300zł, są tutaj 4 elementy graficzne, nie wspomnę już o złej budowie od strony kodowej szablonu) 4. Ad 3. 5. System mailingowy - nawet są od tego pluginy do wordpressa, jednakże może to się wiązać z kupnem mocniejszego serwera (około 100-150zł na rok przy założeniu że będziemy dziennie wysyłać więcej niż 1000-2000 e-maili). Podsumowanie Kto pisze te materiały, copywriter od tekstów do wszystkiego? //edit A gdzie informacje odnośnie reklamy bloga? Stworzenie samej strony to dopiero 30% sukcesu. Kampania SEO/SEM, social medie, marketing szeptany, zdobycie bazy mailowej. //edit 22.000 UK w skali 9 miesięcy. Zakładając że miał stały ruch niezmienny to jest 2440 odwiedzin miesięcznych, 80 odwiedzin dziennie. Sam FaceBook po dobrej strategii da nam około 500 UU dziennie BEZ WKŁADU FINANSOWEGO (Około 1,5 godziny czasu na zorganizowane tej też reklamy na ukierunkowanie około 500 ludzi na stronę) z targetem osób zainteresowanych w/w tematyką. Zapomniałem dodać o najważniejszym, mimo inwestycji o bagatelnej kwocie prawie 2000 zł, autor bloga nie skontaktował się z nikim odnośnie sugestii w wyborze domeny :) //edit3 Czy autor w/w artykułu skonfrontuje wypowiedź ze mną? I to jest racja. Nie potrzeba żadnego drogiego oprogramowania a jedynie cokolwiek na wolnej licencji, sprawa z szablonem wygląda podobnie. Na reklamę można troszkę wydać ale i tak nie wyjdzie nam suma 2000 zł bez przesady. Takie artykuły psują reputację pcformatu.
rekyza
rekyza
9 czerwca 2013, 22:52
Nie no ja również znam realia i kosztorysy utrzymania stron. Oczywiście to jest absurd żeby płacić ponad 400 zł za 2 letni hosting dla blogu - za tą kwotę można myśleć o vpsie w dobrej lokalizacji, a nie o zwykłym hostingu. Takie kwoty podchodzą pod utrzymanie dużego portalu/serwisu. Nie czytałem całości, bo nie było sensu :)
avatar
Mystic
9 czerwca 2013, 22:50
Moja dość negatywna wypowiedź jest spowodowana tym iż sam zajmuje się reklamą i staram się promować budowanie blogów, tworzenia czegoś "swojego" w sieci. Takie artykuły przypominają mi typową komercję czyli napisz aby zapełnić strony w piśmie.
rekyza
rekyza
9 czerwca 2013, 22:47
Administracja pcformat raczej do przyjaznej wobec użytkowników nie należy więc nie oczekiwałbym odpowiedzi z ich strony. Oleją Cię i Twoje uwagi, bo dla nich użytkownik należy tylko i wyłącznie do stada, a oni są zbyt zabiegani by prowadzić forum :)
avatar
Mystic
9 czerwca 2013, 22:11
Jestem osobą, która nie cierpi pisać komentarzy, jednakże czytając \"Ile kosztuję blog\" popadłem w atak śmiechu. Jego wyliczenie wyniosło 1762 zł na otwarcie bloga! Mam nadzieję iż nie myślicie iż jest to materiał zachęcający do stworzenia bloga?!. Sprostowanie: 1. Hosting + domena(nie wspomniane) - jesteśmy w stanie w pierwszym roku zapłacić za nie więcej niż 70 zł w dobrej kolokacji gdzie oczywiście nasz wordpress jest poprawnie zbudowany. np. Hekko.pl, linuxpl.com 2. Wordpress - 0zł 3. Nigdy nie spotkałem się z określeniem silnik szablonów, rozumiane jest to tutaj jako dostęp do szablonów premium? Tak czy siak, stworzenie przez freelancera szablonu wedle naszych upodobań będzie wynosić nie więcej niż 300-400zł (wordpress to tak naprawdę CSS,HTML plus drobne elementy graficzne oraz logo), w sieci istnieje tysiące darmowych szablonów na różnych licencjach, śmiało mogę powiedzieć że każdy znajdzie coś dla siebie. Serwisy ze zleceniami to np. zlecenia.przez.net czy oferia.pl Ps. z punktu widzenia developera to stworzenie szablonu, który jest użyty na stronie opisywanej tutaj wyniósł by około 200-300zł, są tutaj 4 elementy graficzne, nie wspomnę już o złej budowie od strony kodowej szablonu) 4. Ad 3. 5. System mailingowy - nawet są od tego pluginy do wordpressa, jednakże może to się wiązać z kupnem mocniejszego serwera (około 100-150zł na rok przy założeniu że będziemy dziennie wysyłać więcej niż 1000-2000 e-maili). Podsumowanie Kto pisze te materiały, copywriter od tekstów do wszystkiego? //edit A gdzie informacje odnośnie reklamy bloga? Stworzenie samej strony to dopiero 30% sukcesu. Kampania SEO/SEM, social medie, marketing szeptany, zdobycie bazy mailowej. //edit 22.000 UK w skali 9 miesięcy. Zakładając że miał stały ruch niezmienny to jest 2440 odwiedzin miesięcznych, 80 odwiedzin dziennie. Sam FaceBook po dobrej strategii da nam około 500 UU dziennie BEZ WKŁADU FINANSOWEGO (Około 1,5 godziny czasu na zorganizowane tej też reklamy na ukierunkowanie około 500 ludzi na stronę) z targetem osób zainteresowanych w/w tematyką. Zapomniałem dodać o najważniejszym, mimo inwestycji o bagatelnej kwocie prawie 2000 zł, autor bloga nie skontaktował się z nikim odnośnie sugestii w wyborze domeny :) //edit3 Czy autor w/w artykułu skonfrontuje wypowiedź ze mną?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto