Android dobrze chroniony
Pobieramy i instalujemy darmową aplikację AppLock ze sklepu Play. W trakcie tego procesu należy nadać jej żądane uprawnienia.
Po uruchomieniu programu definiujemy wzór blokady, który później będziemy mogli zmienić w ustawieniach lub z niego zrezygnować, decydując się na hasło lub odcisk palca (jeśli nasz telefon ma czytnik linii papilarnych). Warto również dodać adres e-mail, dzięki któremu odzyskamy dostęp w przypadku, gdybyśmy zapomnieli hasła lub wzoru.
Po tej wstępnej konfiguracji, będąc w zakładce Prywatność, przesuwamy ekran w dół aż do pojawienia się listy zainstalowanych programów w menu Ogólne. Aby zablokować wybraną aplikację, wystarczy kliknąć jej nazwę. Pojawienie się zielonej kłódki oznacza, że operacja powiodła się. Dostęp do tak zablokowanego programu będzie możliwy jedynie po podaniu ustalonego wzoru lub hasła.
Narzędzie AppLock ma też inne ciekawe funkcje: wbudowaną przeglądarkę internetową Incognito, możliwość ukrycia programu AppLock w systemie, robienie zdjęć intruzowi próbującemu odgadnąć hasło dostępowe, automatyczne blokowanie nowych aplikacji oraz ochronę dostępu do ustawień systemu. Osoba nieznająca hasła nie może też odinstalowywać żadnych aplikacji.