Automatyczna panorama
Jeśli chcesz skorygować panoramę w edytorze zdjęć, możesz zapisać ją w pliku Photoshopa. Pozwoli to zachować zdjęcia składowe w postaci warstw. Jest to bardzo pomocne, jeśli panorama ma być poddana dalszej obróbce, w celu wyeliminowania artefaktów, np. uciętych postaci i nierównych krawędzi budynków. Po dobraniu ustawień kliknij Export to disk.
Panoramę możesz także opublikować bezpośrednio w internecie. Do wyboru masz dwie metody Deep zoom i Photosynth. Pierwsza pozwala wygenerować stronę WWW z obiektem Deep zoom, czyli wtyczką Microsoftu pozwalającą na płynne przybliżanie i oddalanie widoku zdjęcia, która radzi sobie z obsługą zdjęć o wielkości liczonej w gigapikselach.
Jeśli nie masz własnej strony WWW, a chcesz pokazać panoramę w interaktywnej przeglądarce, skorzystaj z opcji Photosynth. Kliknij Signed in as... i zaloguj się za pomocą konta Microsoftu (np. loginu ze skrzynki pocztowej Outlook bądź konta serwisu Live). Jeśli nie masz konta w Photosynth, aplikacja je założy.
Następnie w polu Title podaj nazwę panoramy, z listy Visibility wybierz Unlisted, jeśli nie chcesz, by zdjęcie było widoczne dla każdego, i kliknij Publish to Photosynth. Zdjęcie zostanie wyświetlone w przeglądarce (niezbędny będzie plugin Silverlight - www.microsoft.com/silverlight/). W każdej chwili będziesz mógł je zobaczyć po zalogowaniu do konta Photosynth (https://photosynth.net), skąd panoramę można udostępnić na blogu lub Facebooku.