9. miejsce - MaxCom Navi 431
W urządzeniu są dostępne aż trzy mapy: europejska i dwie polskie. Ta pierwsza ma mało szczegółowe dane o Polsce, dwie pozostałe są dokładniejsze, dodatkowo bardzo skraca się czas wyznaczania tras. Chaotyczny jest podział funkcji multimedialnych, ale możliwe jest jednoczesne słuchanie MP3 i korzystanie z nawigacji.
PLUSY:
- Duży ekran
- Mocowanie na przegubie
- Duża szybkość
MINUSY:
- Brak aktualizacji map
- Słaba klawiatura ekranowa
10. miejsce - Easy Touch ET-909
Mapa szczegółowa, ale mało dokładna, czasami prowadzi po ulicy, która jest nieprzejezdna. Po zaplanowaniu trasy podaje informacje o długości czterech rodzajów tras (bez zobrazowania na mapie). Program dość przemyślany, dzięki czemu obsługa jest prosta, ale na przykład funkcja wyświetlania całej trasy jest nie tam, gdzie można się jej spodziewać.
PLUSY:
- Mocowanie na przegubie
- Łatwa zmiana głośności
- Duża szybkość
MINUSY:
- Brak aktualizacji map
- Słaba klawiatura ekranowa
11. miejsce - Mio Moov 360
Urządzenie powinno być szybkie, bo ma dobry procesor, w testach wypadło jednak słabo (ok. pół minuty na wyznaczenie trasy przez Polskę). Mapy są niezbyt dokładne, miejscami brakuje np. fragmentów rzek. Samo urządzenie również ma niewielkie możliwości. Jego unikatową zaletą jest jednak rozpoznawanie nazw zapisanych fonetycznie.
PLUSY:
MINUSY:
12. miejsce - TomTom One IQ Routes
Urządzenie pozornie jest małe, jednak grube, a dodatkowo zawiera uchwyt, który tę grubość jeszcze zwiększa. Ustawienie ekranu w odpowiedniej pozycji jest utrudnione. GPS obsługuje się intuicyjnie, ale trzeba się przyzwyczaić do układu menu. Mapa jest szczegółowa, ale mało aktualna. Duży minus to długi czas wyznaczania trasy.
PLUSY:
MINUSY:
- Montaż urządzenia
- Długie wyznaczanie trasy
13. miejsce - Navix 4307B
Urządzenie jest wyposażone w bluetooth oraz nadajnik FM, który może przekazywać komunikaty nawigacyjne lub rozmowy z telefonu do radia w samochodzie. Oprogramowanie udostępnia 7 wariantów kolorów mapy oraz 6 skórek, może automatycznie zmieniać kolory, skórki i przyciemniać ekran. Niestety, same mapy mają sporo niedociągnięć.
PLUSY:
- Duży ekran
- Port bluetooth
MINUSY:
- Tylko mapa Polski
- Długie wyznaczanie trasy
14. miejsce - Navigon 1210
Zestaw stosunkowo prosty w obsłudze, zwraca uwagę poręcznością i niewielkimi wymiarami. Jest wyposażony w przyzwoite mapy, ale aktualizacje są dość drogie (99 euro). Ciekawostką jest Asystent Pasa Ruchu Pro, który ułatwia zajęcie właściwego pasa do kolejnego manewru. Uchwyt urządzenia mógłby być nieco dłuższy.
PLUSY:
MINUSY:
- Słaba dykcja lektora
- Słaba klawiatura ekranowa
15. miejsce - Navigon 2210
Zestaw niemal identyczny z modelem Navigon 1210, zamknięty jednak w nieco innej obudowie. Jest droższy o kilkadziesiąt złotych, co wynika z zastosowania systemu TMC (ang. Traffic Message Channel). Jego zadaniem jest dostarczanie kierowcy informacji o ruchu, co pozwala uniknąć korków czy robót drogowych, ale w Polsce taki system nie działa.
PLUSY:
MINUSY:
- Słaba dykcja lektora
- Słaba klawiatura ekranowa
16. miejsce - Mio Moov 200
Urządzenie niezwykle szybkie i bardzo niefunkcjonalne. Przyciski klawiatury ekranowej są malutkie, palcem bardzo trudno wpisuje się adresy, utrudnieniem są też zamienione klawisze Y i Z. Mapa niezbyt dokładna, nie ma też możliwości obejrzenia całej trasy, a nowe punkty dla nowej trasy można dodawać dopiero po skasowaniu starych.
PLUSY:
- Mocowanie na przegubie
- Rewelacyjna szybkość
MINUSY: