Opisy wybranych zestawów głośnikowych 2.0 oraz 2.1
1. miejsce - Creative Inspire T3300
Zestaw głośnikowy o najwyższej mocy skutecznej (27 W), grający najgłośniej i najlepiej spośród testowanych zestawów. Głośniki wykorzystują technologię Dual Slot Enclosure (mają otwór powyżej przetwornika dźwięku), a także Image Focusing Plate (membrana przetwornika jest wklęsła). Brzmienie uzupełnia subwoofer z przetwornikiem o średnicy 9 cm. Całość gra przestrzennie i ciepło, wysokie tony nie narzucają się, a niskie nie dudnią.
W razie potrzeby można ograniczyć ilość niskich tonów, a za pomocą pilota na kablu regulować głośność całego zestawu.
PLUSY:
- Ciepłe i przestrzenne brzmienie
- Regulacja niskich tonów
MINUSY:
- Brak wyjścia słuchawkowego
3. miejsce - Tracer City
Ładnie wykonany zestaw zamknięty w obudowach z płyty MFD. Głośniki oraz subwoofer z przetwornikiem 9 cm grają niewiele gorzej niż Creative T3300, a kosztują dużo mniej. Można mieć niewielkie zastrzeżenia do brzmienia, np. w niektórych utworach brakuje wysokich tonów, a niskie nie są tak głębokie jak powinny, ale i tak jakość dźwięku jest bardzo dobra. Zestaw nie ma pilota, a siła głosu i natężenie basów jest regulowane na subwooferze. Mamy też uwagi do zbyt jasnej niebieskiej kontrolki, poza tym przy głośnej muzyce subwoofer „chodzi” po podłodze.
PLUSY:
- Bardzo dobre brzmienie
- Regulacja niskich tonów
MINUSY:
- Brak wyjścia słuchawkowego
4. miejsce - Logitech Z213
Niedrogi jak na Logitecha zestaw 2.1, który oferuje jest najwyżej dobrą jakość odtwarzanego dźwięku. Słabym punktem jest subwoofer, który przy niskim poziomie basów jest mało słyszalny, a przy wyższym (ponad połowie skali) zaczyna warczeć. Membrany przetworników wyglądają podobnie jak w modelach Creative, ale dźwięk jest mniej przestrzenny. Wadą jest niewielka moc, choć wielu osobom ona wystarczy. Zestaw ma udogodnienie w postaci pilota przewodowego, na którym znajdują się włącznik, regulator siły głosu i wyjście słuchawkowe.
PLUSY:
- Niewielkie głośniki
- Regulacja niskich tonów
MINUSY:
5. miejsce - Genius SP-HF800A
Ładnie wykonany zestaw 2.0 zamknięty w drewnianych obudowach. W nazwie ma określenie Hi-Fi, choć jest ono sporą przesadą. Przetworniki o średnicy 1” oraz 2” grają ładnie, dźwięk jest czysty i miły dla ucha, ale zestaw zupełnie nie radzi sobie z niskimi tonami. Pierwsze wrażenie nie jest złe, ale z czasem wyłapuje się charczenie głośników – niskie tony powodują, że w ogóle całe pasmo dźwięku jest odtwarzane nieprawidłowo. Przyciszenie głośników nic nie daje, defekt jest nadal słyszalny. Zestaw pozwala na dość nietypową regulację parametrów dźwięku, bo obok siły głosu znajduje się regulacja wysokich (a nie niskich) tonów. Zamiast wyjścia słuchawkowego jest dodatkowe wejście liniowe.
PLUSY:
- Czyste brzmienie
- Dodatkowe wejście
- Ładne wykonanie
MINUSY:
- Niskie tony zakłócają pracę zestawu