Opisy wybranych notebooków do gier
1. miejsce - Packard Bell NX69HR
Komputer marki Packard Bell zwraca uwagę nieszablonowym wyglądem. Sporym atutem jest wyświetlacz o przekątnej 14 cali, mimo że wielkość komputera odpowiada modelom 13-calowym. By to było możliwe, producent zastosował bardzo wąskie ramki wokół ekranu. Jeśli chodzi o wyposażenie wewnętrzne oraz wydajność, laptop wypada naprawdę dobrze. Dzięki przyzwoitemu procesorowi Core i5 oraz dodatkowemu układowi graficznemu GeForce GT 540M możliwe jest także granie w nowsze gry. Warto zaznaczyć, że fabryczna konfiguracja tego modelu ma bardzo duże znaczenie, gdyż producent nie przewidział w obudowie żadnych pokryw pozwalających na rozbudowę pamięci, wymianę dysku twardego czy nawet baterii. Niestety, zastosowany touchpad jest wręcz koszmarny w obsłudze. Bez dodatkowej myszy się nie obejdzie.
PLUSY:
- Wydajność ogólna
- Małe wymiary i waga
- Czas pracy na baterii
MINUSY:
- Niewygodny touchpad
- Głośny system chłodzenia
2. miejsce - Lenovo IdeaPad Y570
Lenovo IdeaPad Y570 jest wyposażony w najpopularniejszy procesor w tej serii notebooków, mianowicie Core i5–2410M. Jednak w przeciwieństwie do lidera ma nieco lepszy układ graficzny GeForce GT 555M. Co ciekawe, możliwe jest ręczne przełączanie między zintegrowanym a dodatkowym układem graficznym, a wykonuje się to za pomocą przycisku ulokowanego na frontowej ściance notebooka. Dodatkowo konstrukcja ta jest wyposażona w większy dysk twardy niż zwycięzca testu, ale ma mniejszą pamięć RAM. Notebook jest większy od Packard Bella, jednak konstruktorzy dobrze wykorzystali dostępną przestrzeń na zastosowanie świetnej klawiatury z sekcją numeryczną. Generalnie jest to jedno z lepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Ogromną zaletą tego komputera jest też bardzo dobra relacja jego możliwości do ceny.
PLUSY:
- Świetna klawiatura
- Dobre osiągi
- Czas pracy na baterii
MINUSY:
3. miejsce - Acer TimelineX 3830TG
Ten notebook można zaliczyć zarówno do notebooków uniwersalnych, jak i mobilnych. Jest mały i lekki, a przy tym dobrze wyposażony i wydajny. Da się na nim pograć nawet po podłączeniu do monitora Full HD. Co więcej, pozwala na pracę zasilania sieciowego przez naprawdę długi czas, bo aż do 12 godzin. Do pełni wyposażenia brakuje mu napędu optycznego. Niestety, mobilność psuje ogromny zasilacz, który znacznie zwiększa masę całkowitą urządzenia. Mankamentem rozwiązania jest także bardzo elastyczna obudowa notebooka, podlegająca mocnym odkształceniom przy używaniu dość niewielkiego nacisku. Z innych wad można wymienić dość mały (choć w sumie dobry) touchpad oraz uginającą się klawiaturę. Generalnie byłby to komputer godny polecenia, gdyby nie miękka, podatna na odkształcenia konstrukcja.
PLUSY:
- Małe wymiary i waga
- Czas pracy na baterii
- Atrakcyjny wygląd
MINUSY:
- Jakość wykonania
- Brak napędu optycznego
- Mały touchpad
4. miejsce - HP Pavilion dv7-6030ew
Jeden z lepszych zestawów dla osób, które po pracy lubią pograć. Note-
book jest wyposażony w 17-calową matrycę o podwyższonej rozdzielczości (1600x900), taki sam procesor jak większość pozostałych konstrukcji tego segmentu (Core i5), a także całkiem wydajny układ graficzny AMD Radeon 6770M. Laptop wyposażono w dysk o pojemności 750 GB, a dla osób wymagających jeszcze większej pojemności przewidziano możliwość dołożenia drugiego dysku twardego. Na korzyść tego modelu przemawia też niestandardowe wyposażenie, takie jak: czytnik linii papilarnych, wbudowany subwoofer czy tuner TV z dołączonym pilotem zdalnego sterowania. Do tego notebook cechuje się całkiem przyzwoitym maksymalnym czasem pracy na baterii. Niestety, podczas odtwarzania filmu czas ten skraca się trzykrotnie.
PLUSY:
- Wydajny układ graficzny
- Duży dysk twardy
- Bogate wyposażenie
MINUSY:
- Głośny system chłodzenia
- Krótki czas pracy na baterii (przy obciążeniu)