1. miejsce - CeWe – CeWe Fotoksiążka 5.0.6
Swoją pozycję CeWe zawdzięcza nie tylko rozbudowanym funkcjom aplikacji czy jej wyjątkowo przejrzyście zaprojektowanemu interfejsowi, ale i ogromnej bazie punktów odbioru zamówień i świetnej jakości końcowego produktu. Firma wykorzystuje technologię druku HP Indigo, która pozwala na lepsze wnikanie farb w strukturę papieru. I faktycznie tę różnicę w jakości można dostrzec na kartach gotowej fotoksiążki. Osiągnięcie tak dobrych efektów nie byłoby jednak możliwe, szczególnie dla początkujących entuzjastów albumów, gdyby nie znakomity asystent projektu, który potrafi sam zadbać o właściwy dobór szablonów, aranżacje zdjęć, a nawet optymalizację ich jakości. Dzięki temu dalsza ręczna obróbka projektu jest dużo prostsza i znacznie przyjemniejsza. Atutem są też narzędzia potrafiące wykrywać wcześniejszą optymalizację zdjęć.
PLUSY:
- Asystent projektu
- Dobry efekt końcowy
- Gwarancja satysfakcji
MINUSY:
- Mało czytelny wybór opcji płatności i dostawy
- Brak informacji o dotarciu przesyłki do punktu odbioru
3. miejsce - Fotoksiążki LumaBook – LumaBook Designer 2.0.1
Choć program nie jest przesadnie rozbudowany, potrafi pozytywnie zaskoczyć dodatkowymi funkcjami, które nie tylko podnoszą komfort jego użytkowania, ale i potrafią wzbogacić wybrane zdjęcia bądź naprawić ich defekty. Nie wszystkim jednak spodoba się brak możliwości samodzielnego tworzenia fotoksiążki, z pominięciem kreatora. Nie sposób jednak odmówić temu rozwiązaniu wygody. Dzięki niemu można błyskawicznie przejść do właściwej pracy nad projektem, czyli ręcznego modyfikowania stron, dodawania tekstów, nakładania filtrów, masek bądź ramek z ogromnej bazy dodatkowych obiektów graficznych. Jednak tym, czym LumaBook naprawdę imponuje, jest jakość gotowego albumu.
PLUSY:
- Wysoka jakość gotowego produktu
- Prosta i wygodna obsługa
MINUSY:
- Powolna wysyłka projektu do laboratorium
- Brak gotowych stylów tematycznych
6. miejsce - Sento – Sento Designer 4.1.0
Doskonała konstrukcja interfejsu to największa zaleta programu. Pasjonaci utrwalania wspomnień w fotoksiążkach z pewnością docenią również często aktualizowane style tematyczne przygotowane do konkretnych wydarzeń oraz spore możliwości edycyjne. Całość wspiera drobiazgowy system raportowania błędów zauważonych w projekcie podczas składania zamówienia, który swoim zakresem obejmuje wszystkie elementy mogące mieć wpływ na jakość końcowego produktu. Ale nawet mimo takich zabezpieczeń w gotowej fotoksiążce mogą się zdarzyć drobne niedociągnięcia. W naszym przypadku były lekkie przekłamania kolorów. Z kolei dużym plusem jest superekspresowa realizacja zamówienia.
PLUSY:
- Często aktualizowane style tematyczne
- Intuicyjny interfejs
- Możliwości edycyjne
MINUSY:
- Drobne wady gotowej fotoksiążki
- Bardzo wolny transfer projektu przy zamówieniu
Przykładowe ceny fotoksiążki w testowanych serwisach
Przy składaniu zamówienia na fotoksiążkę jednym z kluczowych parametrów decydujących o wyborze usługi jest cena. Przygotowaliśmy niewielkie zestawienie przykładowych cen we wszystkich badanych przez nas serwisach. Na jego potrzeby przyjęliśmy założenie, że sprawdzamy koszt standardowej fotoksiążki, o rozmiarach najbardziej zbliżonych do formatu A4, w twardej okładce, z domyślną minimalną liczbą stron, bez żadnych dopłat za papier, okładkę czy inne dodatki. Jednocześnie w każdym przypadku uwzględniliśmy najtańszą opcję dostawy oraz ewentualny rabat za pierwsze zamówienie.