Energia na dłużej
W okienku z listą planów zasilania kliknij Zmień ustawienia planu,
a w okienku, które się otworzy, kliknij: Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.
W oknie Opcje zasilania rozwiń gałąź Wstrzymaj, a następnie Wstrzymaj po. Przejdź do opcji Zasilanie bateryjne (Minuty) i zmniejsz wartość z 15 do 5 minut. Wartość tę możesz zmniejszyć, klikając strzałki albo po prostu wpisać ją z klawiatury.
Przejdź do Zarządzanie energią procesora i rozwiń opcję Maksymalny stan procesora.
Tutaj przejdź do opcji Podłączony(%), zwiększ wartość z 50 do 100 procent. Dzięki temu procesor podłączony do zasilania sieciowego, korzystający z tego schematu zasilania, będzie pracował pełną parą. Kliknij Zastosuj.
Rozwiń gałąź Ekran, następnie ustawienia Jasność ekranu. Odłącz teraz zasilanie od notebooka. Jeśli ekran będzie zbyt ciemny, zwiększ wartość Zasilanie bateryjne(%), np. do około 25 procent, i kliknij Zastosuj.
Jeśli jednak ekran jest na tyle jasny, że wszystko jest widoczne, spróbuj zmniejszyć opcję Zasilanie bateryjne(%) do zera i ponownie kliknij Zastosuj. Jeżeli nadal obraz jest czytelny, pozostaw taki wpis i kliknij OK. Z tak przyciemnionym ekranem laptop będzie mógł działać dłużej na baterii.
Jeśli naprowadzisz kursor myszy na ikonę baterii, zobaczysz okno z informacjami o aktywnym schemacie zasilania, szacunkowym czasie pracy oraz stopniu naładowania baterii.
Jeżeli klikniesz tę ikonę, pojawi się okno, w którym będziesz mógł zmienić obowiązujący w danej chwili schemat zasilania.
Jest to przydatne, gdy np. podczas pracy na baterii potrzebujesz wykorzystać pełną moc procesora. Wprawdzie wtedy skrócisz czas działania na baterii, jednak zadanie wymagające pełnej mocy obliczeniowej zostanie wykonane znacznie szybciej.