Futbol technologią się toczy
Jest to na pozór zwykła piłka, jest jednak naszpikowana czujnikami analizującymi sposób, w jaki się ją kopie. Inteligentna futbolówka mierzy prędkość, siłę i podkręcenie strzału, a zebrane dane przesyła do specjalnej aplikacji. Pozwala to trenerom na podpowiadanie piłkarzom, w jaki sposób uderzać piłkę, by wykorzystać pełnię zawodniczych umiejętności, jak i właściwości jej samej.
Jest to miniboisko otoczone siatkami wraz z otworami wylotowymi, którymi piłkarzowi (lub piłkarzom) podaje się piłkę. Jednocześnie podświetlana zostaje jedna z małych bramek, do których zawodnik musi skierować futbolówkę. W ten sposób zawodnicy klubów (jak choćby TSG Hoffenheim czy Borussia Dortmund) ćwiczą refleks i orientację na boisku. Footbonaut ma możliwość wypuszczania piłek w różnych odstępach czasu, a także posyłać je po koźle. Mówi się, że zwycięskie trafienie Mario Goetze z finału Mistrzostw Świata w 2014 roku niemiecka reprezentacja zawdzięcza właśnie treningom w owej „klatce”, z czasów gdy grał dla Borussii Dortmund.
Jest to bieżnia antygrawitacyjna, z której korzystają sportowcy powracający po ciężkich kontuzjach. Dzięki zastosowaniu technologii różnicy ciśnień i tym samym otrzymaniu grawitacji zbliżonej do tej panującej na Księżycu, przyrząd umożliwia szybsze wznowienie treningów. Osłabienie siły przyciągania ziemskiego zmniejsza przeciążenie stawów, które po okresie leczenia potrzebują czasu, by przyzwyczaić się do normalnych obciążeń treningowych.