Wyniki testu kart graficznych z niższego przedziału cenowego
1. miejsce - Gigabyte GV-NX96T512HP
Zwycięzca w kategorii tańszych kart ma przyzwoite osiągi w grach, ale ciekawostką jest, że akcelerator został wyposażony w pasywne, całkowicie bezgłośne chłodzenie. Wiąże się to z wysoką temperaturą pracy, dlatego dobrym pomysłem jest instalacja w obudowie dodatkowego wentylatora.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Fabryczne podkręcenie
- Bezgłośne chłodzenie
MINUSY:
2. miejsce - MSI RX3870-T2D512E-OC
Karta ma wydajność i funkcje niemal identyczne z wydajnością i funkcjami cechującymi model Asusa na tym samym układzie z grupy droższych kart. Nieźle sobie radzi w nowszych grach, choć za tę cenę obecnie bardziej się opłaca kupić nowsze akceleratory z układem Radeon HD 4850.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Wbudowany dźwięk 7.1
MINUSY:
3. miejsce - Sapphire Ultimate HD 3850
Model wyróżnia się pasywnym systemem chłodzenia, które gwarantuje bezgłośną pracę. Atutem karty jest także jej niezła wydajność (nieco wyższa niż nowszych modeli z Radeonem HD 4670). Niestety, ze względu na rozbudowany radiator, instalacja karty może przysporzyć trudności.
PLUSY:
- Dobra wydajność
- Bezgłośna praca
- Atrakcyjna cena
MINUSY:
- Zbyt duży układ chłodzący
4. miejsce - Sapphire HD 4670
Karta wykorzystuje najnowszy układ graficzny AMD dla mniej wymagających graczy i świetnie sobie radzi w rozdzielczościach typowych dla monitorów 17–19”. Będzie to idealny wybór dla graczy, którzy chcą wydać poniżej 250 zł, choć producent nie postarał się o dobre chłodzenie – często jest zbyt głośne.
PLUSY:
- Przyzwoita wydajność
- Zgodność z DirectX 10.1
- Niewielkie zużycie prądu
MINUSY:
5. miejsce - Gigabyte GV-N95TD3-512H
Akcelerator z układem GeForce 9500 GT ma przyzwoitą wydajność, ale w swojej kategorii cenowej przegrywa z innymi propozycjami. Zaletą karty jest dołączona przejściówka HDMI z kablem do połączenia audio, a także niewielkie wymiary i niska cena. Wysokie podkręcenie powoduje jednak głośną pracę.
PLUSY:
- Fabryczne podkręcenie
- Niskie zużycie energii
MINUSY:
6. miejsce - Asus EAH3650 Silent/HTDI/256M/A
Model ten był bardzo ciekawy rok temu, ale obecnie w swojej kategorii cenowej ustępuje nowocześniejszym konstrukcjom (np. z Radeonem HD 4670). Karta wyróżnia się ciekawym, autorskim systemem pasywnego chłodzenia, co w połączeniu z gniazdem HDMI czyni ją dobrą propozycją w komputerze do filmów.
PLUSY:
- Bezgłośne chłodzenie
- Dobre wyposażenie
MINUSY:
- Przeciętna wydajność (dobra do dwuletnich gier)
7. miejsce - MSI N9400GT-MD512H
Ciekawy model dla miłośników filmów i starszych gier. Radzi sobie nieźle nawet w nowszych, pod warunkiem że jest wyłączone wygładzanie krawędzi, a rozdzielczość nie przekracza 1024x768. Interesujący jest kompletny zestaw gniazd udostępniany przez ten model bez konieczności stosowania przejściówek.
PLUSY:
- Bezgłośne chłodzenie
- Gniazda HDMI, DVI i D-Sub na śledziu
MINUSY:
- Nie nadaje się do nowych gier
8. miejsce - Sapphire HD 3450
Karta Sapphire to przykład akceleratora zupełnie niestworzonego z myślą o graczach (z wyjątkiem używania w naprawdę wiekowych grach). Model ten jednak bardzo dobrze się sprawuje w czasie odtwarzania filmów w wysokich rozdzielczościach. Do takiego użytkowania zachęca też bezgłośne chłodzenie.
PLUSY:
- Bezgłośne chłodzenie
- Atrakcyjna cena
MINUSY: