1. miejsce - Manta DVD-040
Jest to odtwarzacz bardzo dobrze przystosowany do naszego rynku, a w dodatku jeden z najtańszych. Odtwarza dużo standardów nośników oraz formatów filmów. Ponadto dobrze sobie radzi z wieloma formatami napisów. Dysponuje sporą liczbą funkcji pozwalających zarządzać wyświetlaniem napisów (m.in. doborem wielkości i kroju czcionki czy wyborem tła napisów). Umożliwia także regulowanie wysokości ich wyświetlania, choć w bardzo ograniczonym zakresie. Niestety, musimy od razu uczulić czytelników na słabą jakość wykonania urządzenia. Oba z dostarczonych do nas egzemplarzy odtwarzacza miały jakąś wadę, dlatego przez zakupem zalecamy dokładne oględziny sprzętu i kupno tylko tego, który będzie pozbawiony wad produkcyjnych.
PLUSY:
- Obsługa wielu formatów filmów i napisów
- Złącze USB
MINUSY:
- Słaba jakość wykonania
- Brak obsługi starego formatu DivX 3
2. miejsce - Ferguson Cute
Pod względem funkcji jest to konstrukcja zbliżona do Manty, jest jednak od niej droższa. Ma bardzo irytujący napęd, który podczas pracy wytwarza uciążliwe dźwięki. Także działanie menu urządzenia pozostawia wiele do życzenia. Mimo tych wad możliwościami i tak przebija konstrukcje z odleglejszych miejsc.
PLUSY:
- Złącze USB i czytnik kart pamięci flash
- Obracany ekran
MINUSY:
- Głośna praca
- Błędy w menu
3. miejsce - Mustek MP76E
Także ten odtwarzacz wysoką notę otrzymał dzięki dużej elastyczności, jeśli chodzi o obsługę formatów i napisów. Niższa nota wynika z kłopotliwej nawigacji przy użyciu przycisku krzyżowego oraz braku wyświetlania części polskich znaków. Również wyświetlanie dłuższych nazw plików i katalogów znacznie ułatwiłoby obsługę.
PLUSY:
- Złącze USB i czytnik kart pamięci flash
- Bogata paleta złączy
MINUSY:
- Nie wszystkie polskie znaki są wyświetlane
- „Spłaszczanie” filmów
4. miejsce - Sony DVP-FX720
Odtwarzacz całkiem nieźle sobie radzi z rozpoznawaniem różnych formatów wideo oraz napisów (w tym także polskich). Jednak przy odtwarzaniu filmów panoramicznych ma podobne tendencje do spłaszczania filmów. Model ten dysponuje także złączem USB, nie pozwala jednak na oglądanie filmów zapisanych na takich nośnikach.
PLUSY:
- Złącze USB
- Dwa wyjścia słuchawkowe
MINUSY:
- Długi czas dostępu do płyt
5. miejsce - Panasonic DVD-LS86
Wzorowa konstrukcja, jeśli chodzi o jakość wykonania. Jedno z dwóch urządzeń o większych ekranach (8,5”). Mimo tego na baterii może, według zapewnień producenta, odtwarzać filmy przez 13 godzin. Unikatową cechą odtwarzacza jest wbudowany tuner radiowy. Urządzenie odtwarza filmy DivX i wyświetla polskie napisy.
PLUSY:
- Wbudowany tuner FM
- Intuicyjne menu
- Jakość wykonania
MINUSY:
- Wysoka cena
- Dość głośna praca napędu
6. miejsce - LG DP351
Jedno z dwóch urządzeń, które ma obrotowy ekran LCD. Do oglądania można go złożyć, jak ma to miejsce przy urządzeniach klasy Tablet PC. Dołączony pilot także pozostawia bardzo dobre wrażenie. Niestety, do poprawnej obsługi urządzenia jest właściwie niezbędny. Dotyczy to nośników, na których znajduje się wiele plików multimedialnych.
PLUSY:
- Obsługa wielu formatów filmów i napisów
- Jakość pilota
MINUSY:
- Brak obsługi polskich znaków w napisach
- Niezbędny pilot do pracy
7. miejsce - Philips PET816/12
Drugie urządzenie z ekranem o większej przekątnej (8,6”), jednak sama ta cecha nie pozwoliła mu zająć wyższego miejsca. Ostatnia pozycja tego modelu wynika m.in. z jego niewielkiej przydatności na polskim rynku. Wprawdzie odtwarza filmy DivX/XviD, jednak rozpoznaje już tylko jeden format napisów (SRT), i to bez polskich znaków.
PLUSY:
- Prostota obsługi
- Bardzo mała waga
MINUSY:
- Niewyświetlanie polskich znaków
- Angielskie menu